wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Z życia WMODR >>

Maj 2024

Kampania składania wniosków o płatności za 2024 rok
Do 15 maja ARiMR przyjmuje wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich i płatności obszarowych. Pracownicy WMODR udzielają doradztwa dotyczącego wymogów, które należy spełnić, by płatności otrzymać, a także w sposób bezpłatny sporządzają dla rolników wnioski o przedmiotowe płatności. Zapraszamy do kontaktu z doradcami terenowymi.

Olimpiada Wiedzy Rolniczej, Ochrony Środowiska i BHP w Rolnictwie
Zapraszamy osoby w wieku 18-35 lat z województwa warmińsko-mazurskiego prowadzące, bądź zamierzające prowadzić gospodarstwo rolne, do udziału w Olimpiadzie. Etapy powiatowe przeprowadzają Zespoły Doradców w każdym powiecie w okresie od 18 marca do 20 maja br. Finał wojewódzki odbędzie się w siedzibie WMODR w Olsztynie w dniu 05 czerwca  br.

Zapraszamy do udziału w konkursach organizowanych przez WMODR

  • „Najlepsze gospodarstwo agroturystyczne” – zgłoszenia do 21.05.2024 r. Organizator konkursu: Marta Dudek, specjalista SWGD, tel. 665 892 846.
  • „Innowacyjne rozwiązania w gospodarstwie młodego rolnika z wykorzystaniem środków PROW 2014-2020 i/lub PS WPR 2023-2027” – zgłoszenia do 31.05.2024 r. Organizator konkursu: Magdalena Stempka, specjalista DROW, tel. 665 830 954.

IV Warmińsko-Mazurskie Dni Pola
W dniach 10 czerwca-04 lipca 2024 r. zapraszamy na 19 powiatowych spotkań polowych. We współpracy z właścicielami gospodarstw demonstracyjnych, naukowcami, przedstawicielami firm produkujących dla rolnictwa, przedstawicielami samorządu terytorialnego oraz innych instytucji i organizacji, których zakres działania obejmuje problematykę rolnictwa i wsi, w ramach powiatu, przeprowadzone zostaną praktyczne sesje na poletkach uprawowych. Będziemy chcieli pokazać i promować, m.in. bioróżnorodność roślin uprawnych oraz odmiany o podwyższonej tolerancji na suszę i inne niekorzystne zjawiska atmosferyczne.
Zapraszamy rolników, naukowców, przedstawicieli firm produkujących dla rolnictwa, przedstawicieli samorządu terytorialnego oraz innych instytucji i organizacji, których zakres działania obejmuje problematykę rolnictwa i wsi, do współpracy z WMODR w zakresie demonstracji roślinnych. Osobą koordynującą działania upowszechnieniowe w Ośrodku jest Agnieszka Sołtysiak, kierownik Działu Technologii Produkcji Rolniczej, tel. 665 891 386.

V Krajowe Dni Pola, 14-16.06.2024 r. w Boguchwale
Ponad 1000 poletek doświadczalnych, różnorodność gatunków i odmian, nowoczesne technologie w rolnictwie, wystawa zwierząt hodowlanych – to główne obszary przygotowane przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale dla odwiedzających to wyjątkowe w skali kraju wydarzenie. Przedstawiciele naszego Ośrodka będą służyć doradztwem w strefie nauki i doradztwa. Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące Krajowych Dni Pola Boguchwała 2024 dostępne są na stronie internetowej wydarzenia – www.dnipola2024.pl.

Za nami XIV Wiosenne Targi Ogrodnicze
Wiosenne Targi Ogrodnicze „Pamiętajcie o ogrodach” są wydarzeniem, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem, tak wystawców, jak i zwiedzających. W tym roku tereny wystawowe WMODR przy ul. Jagiellońskiej 91 odwiedziły tysiące osób dokonujących wiosennych ogrodniczych zakupów. Podczas targów prezentowano rośliny i artykuły szkółkarskie, sadownicze i ogrodnicze, maszyny i urządzenia do produkcji ogrodniczej, wyposażenie i aranżację ogrodów, nawozy i środki ochrony roślin, rękodzieło oraz ofertę instytucji i organizacji rolniczych działających na rzecz rolnictwa, w tym szkół rolniczych. Relacja z targów znajduje się TUTAJ.

Opracowanie: Małgorzata Micińska-Wąsik