wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

Podsumowanie XIV Wiosennych Targów Ogrodniczych w Olsztynie

Data utworzenia: 26-04-2024 ; Data wydarzenia: 20-04-2024

Podsumowanie XIV Wiosennych Targów Ogrodniczych w Olsztynie

Tegoroczne XIV Wiosenne Targi Ogrodnicze "Pamietajcie o ogrodach", które odbyły się w dniach 20-21 kwietnia 2024 roku w Olsztynie, z pewnością na długo zapadną w pamięci odwiedzających. Impreza, zorganizowana na terenie Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego przy ul. Jagiellońskiej 91, przyciągnęła tłumy miłośników ogrodnictwa i natury.

Targi oficjalnie otworzył Dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Pan Mateusz Cygan. W swoim przemówieniu podkreślił wagę rolnictwa i ogrodnictwa dla regionu, a także zapowiedział dalszy rozwój targów ogrodniczych w Olsztynie.

Podczas  XIV Wiosennych Targach Ogrodniczych przeprowadzono konkurs na Najładniejsze Stoisko oraz Hit Targów. Komisja konkursowa, po długich obradach, wyłoniła zwycięzców:

I miejsce: Firma ALDO

Nagrodę główną za najpiękniejsze stoisko targowe otrzymała firma ALDO, oferująca bogatą ofertę profesjonalnych maszyn rolniczych i komunalnych. Jury doceniło estetyczną aranżację stoiska, która doskonale podkreślała charakter prezentowanych produktów, a także szeroki wybór asortymentu i profesjonalną obsługę klientów.

II miejsce: Zielony Śledzik Mazurska Olejarnia

Drugie miejsce zajęła Zielony Śledzik Mazurska Olejarnia, która oczarowała zwiedzających różnorodną i szeroką ofertą olejów tłoczonych na zimno w rodzinnej olejarni, metodą rzemieślniczą. Jury doceniło wysoką jakość produktów, tradycyjną metodę wytwarzania oraz przytulną atmosferę stoiska.

III miejsce: Winnica Sztolcman

Na trzecim miejscu uplasowała się Winnica Sztolcman, która zachwyciła ekologicznym podejściem do produkcji win butelkowych z ręcznie zbieranych winogron. Jury doceniło wyjątkowy smak i aromat win, a także pasję i zaangażowanie właścicieli winnicy w tworzenie swoich produktów.

Hit Targów: Kopalnia Węgla Brunatnego Sieniawa Sp. z o.o.

Komisja konkursowa przyznała również tytuł Hit Targów Kopalni Węgla Brunatnego Sieniawa Sp. z o.o. za stymulator wzrostu FLORAHUMUS. Ten innowacyjny produkt wzbudził ogromne zainteresowanie zwiedzających i zyskał uznanie za swoje właściwości i potencjał w dziedzinie ogrodnictwa. 

Oprócz wspomnianych wyżej atrakcji, na targach można było:

  • zakupić sadzonki, kwiaty, warzywa, owoce, zioła i inne produkty ogrodnicze,
  • zapoznać się z ofertą firm z branży ogrodniczej i rolniczej,
  • skorzystać z porad ekspertów w zakresie ogrodnictwa i uprawy roślin,
  • wziąć udział w warsztatach i pokazach,
  • posłuchać koncertów i obejrzeć występy artystyczne,
  • spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi w otoczeniu pięknej przyrody.

XIV Wiosenne Targi Ogrodnicze "Pamiętajcie o ogrodach" były z pewnością udanym wydarzeniem, które zgromadziło miłośników ogrodnictwa i natury z całego regionu. Targi te, to nie tylko okazja do zakupów i zdobycia wiedzy, ale także świetna zabawa dla całej rodziny.

Źródło: własne
Opracowanie: Radosław Skudlarz