wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

agroWARMA 2023 - Targi Warmii i Mazur!

Data utworzenia: 01-08-2023 ; Data wydarzenia: 26-08-2023

agroWARMA 2023 - Targi Warmii i Mazur!

"Naturalnie, o rolnictwie”, czyli agroWARMA 2023 – Targi Warmii i Mazur.

 

Imponujące maszyny rolnicze i nowoczesne rozwiązania technologiczne. Oferta ogrodników i sadowników, wyroby regionalne oraz interaktywne warsztaty dla najmłodszych. A także Forum Innowacji i tradycyjnie – Wystawa Zwierząt Hodowlanych. To tylko niektóre z atrakcji, przygotowanych dla odwiedzających Targi agroWARMA, największe wydarzenie branżowe w regionie. Zapraszamy już 26 i 27 sierpnia na Lądowisko w Gryźlinach!

 

Tegoroczna odsłona imprezy jest rozwinięciem formuły Jesiennych Targów Rolniczych, doskonale znanych mieszkańcom Olsztyna i okolic. W ubiegłym roku Targi po raz pierwszy odbyły się na Lądowisku w Gryźlinach. Ta decyzja była strzałem w dziesiątkę – teren targowy odwiedziło wówczas 55 tysięcy osób z całego województwa.

 

– agroWARMA 2023 – Targi Warmii i Mazur to odpowiedź na potrzeby wystawców, rolników oraz wszystkich mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego, zainteresowanych zdrowym trybem życia i ekologią – zaznacza Damian Godziński, Dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oprócz pasz, maszyn i urządzeń rolniczych, na targach prezentowane będą zwierzęta hodowlane, środki ochrony roślin i odnawialne źródła energii. Ogrodnicy i sadownicy będą mogli nabyć krzewy i rośliny ozdobne, a dla wszystkich miłośników warmińsko-mazurskiej kuchni zaprezentują się producenci tradycyjnej żywności regionalnej.

 

Targi w Gryźlinach to także Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych, gdzie zobaczyć będzie można czempiony wśród krów i koni a także owce i kozy, alpaki i drób ozdobny. W ramach imprezy odbędzie się też V. Forum Innowacji, które poświęcone będzie bezpieczeństwu w rolnictwie oraz świadomym wyborom konsumenckim.

 

agroWARMA 2023 – Targi Warmii i Mazur odbędą się na Lądowisku w Gryźlinach 26 i 27 sierpnia pod hasłem „Naturalnie, o rolnictwie”. Ich organizatorem jest Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie.

Do 5 sierpnia trwa proces przyjmowania zgłoszeń wystawców.

Link do regulaminów i kart zgłoszeniowych - https://wmodr.pl/informacje/5106

 

Patronat Honorowy:

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Telus, Wiceminister Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka, Wojewoda Warmińsko -Mazurski Artur Chojecki

Patronat medialny:

TVP3 Olsztyn, Radio Olsztyn, Gazeta Olsztyńska, Rolnicze ABC, wydarzenie nakręca Radio Eska, www.olsztyn.com.pl 

Partner generalnyKrajowa Grupa Spożywcza

Partner branżowy - Aldo 

Partner IT - White Hill

Partner: KOWR OT Olsztyn, Starostwo Powiatowe w Olsztynie, Gmina Stawiguda, Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza

Opracowanie: Paulina Karaszkiewicz