wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

Gospodarstwo opiekuńcze jako miejsce usamodzielniania osób z niepełnosprawnością intelektualną

Data utworzenia: 09-06-2023 ; Data wydarzenia: 16-06-2023

Gospodarstwo opiekuńcze jako miejsce usamodzielniania osób z niepełnosprawnością intelektualną

16 czerwca 2023 r. o godz. 9.00 zapraszamy serdecznie na stacjonarne spotkanie regionalne w ramach upowszechniania modelu usamodzielniania osób z niepełnosprawnością intelektualną w gospodarstwach opiekuńczych. Spotkanie jest częścią projektu „Samodzielnie (nie samemu) – wspieranie osób z niepełnosprawnością w powiecie tucholskim” i organizowane jest przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego.

Spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego przy ul.Jagiellońskiej 91  w Olsztynie.

Seminarium skierowane jest do m.in. właścicieli gospodarstw rolnych, przedstawicieli instytucji działających w obszarze polityki społecznej, jak również przedsiębiorców i osób fizycznych zainteresowanych prowadzeniem działalności opiekuńczej.

 Podczas spotkania regionalnego zostaną przedstawione III bloki tematyczne:

I.             Rolnictwo społeczne – potencjał gospodarstw rolnych w działaniach terapeutycznych,

II.            Założenia modelu oraz doświadczenia z jego budowania i wdrażania w ramach projektu „Samodzielnie (nie samemu) – wspieranie osób z niepełnosprawnością w powiecie tucholskim”

III.          Potrzeby osób z niepełnosprawnością intelektualną – doświadczenia z projektu.

Rejestracja uczestników odbywa się poprzez link

https://kpodr.clickmeeting.com/warminsko-mazurskie-spotkanie-upowszechniajace-model-usamodzielniania-ozni-gosp-opiekuncze-/register

Prosimy o potwierdzenie przybycia (poprzez rejestrację) do dnia 12 czerwca 2023 r.

Osobą do kontaktu w sprawie jest:

 Marta Dudek – Specjalista Sekcji Wiejskiego Gospodarstwa Domowego i Agroturystyki w Dziale Rozwoju Obszarów Wiejskich, tel. 665 892 846, e-mail: m.dudek@w-modr.pl.

Opracowanie: Marta Dudek