wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Wieści z PZDR >>

Olimpiada Wiedzy Rolniczej w powiecie lidzbarskim

Data utworzenia: 21-06-2024 ; Powiat: lidzbarski

Olimpiada Wiedzy Rolniczej w powiecie lidzbarskim

W dniu 17 maja 2024 roku jako Zespół Doradców w Lidzbarku Warmińskim przeprowadziliśmy eliminacje powiatowe Olimpiady Wiedzy Rolniczej, Ochrony Środowiska i BHP w rolnictwie. W wydarzeniu wzięło udział 11 młodych osób. Dzięki wsparciu sponsorów konkurs uświetniły cenne nagrody rzeczowe. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele jednostek samorządowych oraz instytucji.

Zwycięzcami tegorocznych eliminacji powiatowych zostali:

I miejsce: Justyna Klajn

II miejsce: Krzysztof Ślesicki

III miejsce: Mariusz Szybko

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc reprezentowali nasz powiat w finale wojewódzkim Olimpiady Wiedzy Rolniczej, Ochrony Środowiska i BHP w rolnictwie w dniu 5 czerwca 2024 roku w siedzibie W-MODR w Olsztynie. Z dumą przyjęliśmy informację, że dwóch z naszych reprezentantów znalazło się w pierwszej czwórce laureatów finału wojewódzkiego! Pan Mariusz Szybko zajął II miejsce, a Pan Krzysztof Ślesicki IV miejsce. Serdecznie gratulujemy wiedzy i życzymy samych sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym!

Serdeczne podziękowania składamy sponsorom etapu powiatowego: Gmina Lidzbark Warmiński, Gmina Orneta, Gmina Kiwity, Gmina Lubomino, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza, Okręgowa Stacja Chemiczno-Rolnicza w Olsztynie, BNP Paribas Bank Polska S. A., PHU Perkoz Sp. z o.o., POLMLEK Sp. z o.o.

Olimpiada wiedzy rolniczej to cykliczne wydarzenie kierowane do młodych rolników oraz młodzieży planującej podjąć pracę w rolnictwie. Propaguje znajomość zasad BHP w rolnictwie, zasad ochrony środowiska oraz pogłębianie wiedzy rolniczej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach!

 

                                                                                                                              Zespół Doradców w Lidzbarku Warmińskim

Źródło: fot. Joanna Gowkielewicz
Opracowanie: Joanna Sułek