wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Wieści z PZDR >>

KOLEJNE SPOTKANIE Z KGW POWIATU BARTOSZYCKIEGO

Data utworzenia: 21-11-2023 ; Data wydarzenia: 17-11-2023 ; Powiat: bartoszycki

  17 listopada ( w piątek) w Zespole Doradców w Bartoszycach mieliśmy przyjemność gościć już  po raz kolejny przedstawicielki i przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszego  powiatu.

  Spotkanie zostało zorganizowane w ramach szkolenia w temacie  "Produkty lokalne i regionalne w krótkich łańcuchach dostaw żywności, w tym rolniczy handel detaliczny, działalność marginalna, lokalna i ograniczona, sprzedaż bezpośrednia, dostawy bezpośrednie". Nasi rolnicy i mieszkańcy wsi otrzymali dawkę wiedzy na temat możliwości prowadzenia sprzedaży bezpośredniej i rolniczego handlu detalicznego, jako alternatywnych źródeł dochodu w swoim gospodarstwie. Jako wykładowców gościliśmy specjalistki z Sekcji Wiejskiego Gospodarstwa Domowego i Agroturystyki, Panie- Martę Bieciuk i Monikę Hodór, które odpowiadały na szereg pytań  i wyjaśniały wszelkie wątpliwości. 

  Zebranie było  również okazją do zapoznania się z prowadzeniem księgowości i rozliczeń w KGW, gdzie niejednokrotnie nasze rolniczki działają i rozwijają swoje umiejętności i talenty. Owocem spotkania jest utworzenie facebookowej grupy tematycznej "KGW Powiat Bartoszyce", która to ma służyć rozszerzaniu wiedzy i istotnych informacji dla Kół Gospodyń Wiejskich powiatu bartoszyckiego. Było bardzo miło i z całą pewnością kolejne cykliczne spotkania przed nami ,bo jak się okazuje mamy jeszcze wiele tematów do przedyskutowania i wiedzy do zdobycia. 

Opracowanie: Agnieszka Kobryń