WMODR >> Aktualności >> Wieści z PZDR >>

Praktyki doradców w gospodarstwie Produkcyjno- Handlowo- Usługowym u Państwa Kowalskich

Data utworzenia: 09-08-2022 ; Powiat: lidzbarski

Praktyki doradców w gospodarstwie Produkcyjno- Handlowo- Usługowym  u Państwa Kowalskich

               W dniu 01-08-2022r doradcy z Zespołu Doradców w Lidzbarku Warmińskim mieli przyjemność uczestniczyć w trzy dniowych praktykach w Gospodarstwie Państwa Kowalskich znajdującym się  w Winnikach  w Powiecie Nowodworskim.
                  Głównym celem praktyk było zapoznanie się z procesem tłoczenia oleju oraz przygotowania go do sprzedaży w ramach RHD. Zapoznaliśmy się także z uprawą oraz zbiorem rzepaku, zwracając szczególną uwagę  na jego odpowiednie parametry kwalifikujące go do produkcji oleju.
                  Państwo Halina i Krzysztof biorą udział w licznych konkursach organizowanych przez Centrum Doradztwa Rolniczego oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz odoszą w nich sukcesy  m.in.  Farmer Roku, Agroliga, Dziedzictwo Kulinarne Mazowsze, Najlepszy Produkt Regionalny, Sposób Na Sukces, Innowacyjny Rolnik, Laur Marszałka Województwa Mazowieckiego, Złoty Medal.
               
Gospodarstwo należy do ogólnopolskiej sieci Zagród edukacyjnych. W związku z dużym zainteresowaniem cyklem produkcji oleju lnianego i rzepakowego gospodarze zapraszają grupy dzieci, młodzieży, seniorów oraz osoby niepełnosprawne. Zajęcia edukacyjne cieszą się dużym zainteresowaniem.

Opracowanie: Wojciech Staniszewski