WMODR >> Aktualności >> Wieści z PZDR >>

Dożynki Parafialne w Cimochach

Data utworzenia: 21-09-2021 ; Data wydarzenia: 18-09-2021 ; Powiat: olecki

Dożynki Parafialne w Cimochach

W minioną sobotę tj. 18.09.2021 r. odbyły się Dożynki Parafialne w Cimochach. Gospodarzami wydarzenia bylo Koło Gospodyń Wiejskich Cimoszanki wraz z Ks. Proboszczem Andrzejem Żołnierowicz.

Uroczystość rozpoczęto Mszą Świętą w kościele parafialnym następnie korowód dożynkowy rozpoczął oficjalną cześć. W trakcie święta komisja konkursowa przyznała nagrody uzyskane przez Koła Gospodyń Wiejskich w konkursie na "Najlepsze danie z ziemniaka". Rolnikom i przybyłym gościom czas umilał zespół folklorystyczny Wielczanie z Wieliczek. Imprezie towarzyszyły również pełne lokalnych dań i przetworów stoły. Animatorzy "Pióropusz" zadbali o świetną zabawę wśród najmłodszych uczestników.

Podczas wydarzenia można było również spisać się w Narodowym Spisie Powszechnym oraz zaszczepić się szczepionką jednodawkową Johnson&Johnson. W imprezie uczestniczył oddział Warmińsko – Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie, przedstawiając ofertę W-MODR wśród rolników i mieszkańców obszarów wiejskich.

Opracowanie: Olga Herbszt