wmodr.pl

WMODR >> Targi >> Relacje z targów >>

Relacja z IX Wiosennych Targów Ogrodniczych 22-23.04.2017 r.

Przyroda budzi się do życia, pojawiły się już charakterystyczne zwiastuny wiosny a z nią obowiązki i prace na działce i w ogrodzie. Wychodząc naprzeciw działkowcom, miłośnikom ogrodów i amatorom hodowli balkonowych w miniony weekend, tj. 22-23.04.2017 r. przy Ośrodku Doradztwa Rolniczego odbyły się IX Wiosenne Targi Ogrodnicze „Pamiętajcie o ogrodach”. Pomimo wielu obaw i niekorzystnych prognoz pogoda okazała się łaskawa i rozpieszczała uczestników delikatnymi promieniami wiosennego słońca.

Podczas dwóch dni, ponad 130 wystawców zaprezentowało bogaty asortyment krzewów ozdobnych i owocowych, kwiatów rabatowych i balkonowych, rozsad warzyw i ziół, maszyn i urządzeń do prac ogrodowych, wyposażenia i aranżacji ogrodów, produktów i rozwiązań z zakresu energii odnawialnej i efektywności energetycznej.

Targi były również doskonałą okazją do kultywowania tradycji regionu. Nie zabrakło smacznej regionalnej kuchni, opartej na produktach wykonanych według starych tradycyjnych receptur. Można rozsmakować się było w pysznych wędlinach, chlebie, smalcu ze skwarkami, serach oraz regionalnych trunkach. Prezentowana była też szeroka oferta twórców rękodzieła i sztuki ludowej.

Co roku dokładamy wszelkich starań aby targi były atrakcyjne nie tylko dla wystawców ale przede wszystkim dla zwiedzających i odróżniały się czymś od poprzednich edycji.  W tym roku wprowadziliśmy nowe elementy do programu a wśród nich m.in.:
pokaz ogierów kryjących w sezonie 2017,
pokazy projektowania i budowy ogrodów, aranżacji balkonów i tarasów przydomowych oraz pokaz cięcia drzewek owocowych,
Okręgowa Stacja Chemiczno-Rolnicza w Olsztynie przygotowała prezentację badań odczynu pH gleby z upraw ogrodniczych, sadów i trawników z dostarczonych przez zwiedzających próbek,
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Olsztynie udostępnił symulator dachowania, w którym osoba poddająca się próbie dachowania z pewnością uświadomiła sobie, jak istotne są prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa,
warsztaty z programowania i matematyki w świecie popularnej gry Minecraft, przygotowane przez Akademię Małego Programisty, podczas których dzieci w wieku 6 – 11 lat przeniosły się do specjalnie przygotowanej edukacyjnej wersji gry Minecraft i mogły wziąć udział w programowaniu robotów oraz rozwiązywaniu zagadek matematycznych.

Jako gospodarz staramy się dbać o to, by Wiosenne Targi Ogrodnicze były ciekawą propozycją spędzenia wiosennego weekendu na świeżym powietrzu dla całej rodziny. Dla najmłodszych uczestników naszej imprezy zapewniliśmy miłe spędzanie czasu w „Wiosce dziecięcej” pełnej niespodzianek i atrakcji.

Uczestnicy  targów mieli okazję podziwiać wystawę zwierząt futerkowych, ptactwa ozdobnego i gołębi rasowych.

Podczas targów odbyły się liczne quizy i konkursy skierowane dla dorosłych i dzieci będące okazją do promocji regionu. Jak co roku nie zabrakło występów artystycznych, m.in. dzieci z przedszkola „Smerfy” oraz Olsztyńskiej Grupy Cheerleaders „Soltare” i koncertów – w tym roku z NORBIM w roli muzycznej gwiazdy Targów. Wszystko to nadało imprezie niewątpliwy sielski, piknikowy charakter zapewniając świetną zabawę.

Mamy nadzieję, iż bogata oferta IX Wiosennych Targów Ogrodniczych spełniła oczekiwania wszystkich zwiedzających a tym samym umożliwiła miłe spędzenie czasu i zachęciła do zakupów.

Do zobaczenia na za rok na jubileuszowych X Wiosennych Targach Ogrodniczych „Pamiętajcie o ogrodach”.