wmodr.pl

WMODR >> Targi >> Relacje z targów >>

Relacja z XII Wiosennych Targów Ogrodniczych „Pamiętajcie o ogrodach” 23-24.04.2022 r.

Nasze tereny leśne przy ul. Jagiellońskiej 91 na dwa dni zakwitły tysiącem barw niczym ogrody malowane pędzlem Moneta.

Tradycja targów sięga 2009 roku i związana jest z inauguracją sezonu w ogrodzie i sadzie. To wydarzenie, które swym zasięgiem wykracza poza granice naszego województwa, promując trendy w branży.

Celem Targów jest promocja tej gałęzi rolnictwa, aktywizacja i integracja społeczności lokalnej jak również kultywowanie tradycji regionu, lokalnych wytwórców rękodzieła i specjałów promując ideę „Od pola do stołu”. Ośrodek stawia również za cel propagowanie zachowań pro-środowiskowych oraz pobudzanie aktywności gospodarczej w regionie poprzez promocję oferty województwa.

Bogaty program wystawienniczo- animacyjny ściągnął do nas do całe rodziny. Uczestnicy mieli okazję brać udział w warsztatach i podnosić swe kompetencje w tematyce sadownictwa czy ogrodnictwa, oraz w prelekcjach przyczyniających się do wzrostu świadomości i zdobycia profesjonalnej wiedzy z zakresu prac ogrodowych, aranżacji przestrzeni i prawidłowej pielęgnacji sadów  i ogrodów. Imprezy towarzyszące, typu pokazy zwierząt futerkowych czy koni zimnokrwistych jak zwykle cieszyły się  popularnością.

Dziękujemy wszystkim wystawcom i uczestnikom za obecność i do zobaczenia na kolejnych targach!

 

Patronat Honorowy -  Wiceprezes Rady Ministrów. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Wojciech Kowalczyk, Wojewoda Warmińsko-Mazurskiego Artur Chojecki,

Patronat Medialny: TVP3 Olsztyn, Gazeta Olsztyńska, Polskie Radio Olsztyn, Meloradio 

 

Galeria zdjęć z Targów.

Opracowanie: Radosław Skudlarz