wmodr.pl

WMODR >> Targi >> Relacje z targów >>

Relacja z III Wiosennych Targów Ogrodniczych 7-8.05.2011 r.

III Wiosenne Targi Ogrodnicze "Pamiętajcie o ogrodach"

W dniach 07-08 maja 2011 r. odbyła się w Olsztynie III edycja Wiosennych Targów Ogrodniczych „Pamiętajcie o ogrodach”, która po raz kolejny zakończyła się sukcesem.
Patronat medialny nad Targami objęła Telewizja TVP Olsztyn, Radio Olsztyn, Radio Planeta, Gazeta Olsztyńska oraz Rolnicze ABC.
Na Targach zaprezentowało się 210 wystawców z całej Polski oraz Litwy, a  przybyłych zwiedzających było ponad 30 tys. osób. Można było podziwiać i zakupić krzewy ozdobne oraz owocowe, a także kwiaty rabatowe i balkonowe. Nie zabrakło też ofert rozsad warzyw i ziół, chętnie kupowanych przez działkowców i właścicieli ogródków przydomowych. Ciekawą ofertę prezentowały firmy zajmujące się wyposażeniem ogrodów: domki ogrodowe, altany oraz meble ogrodowe. Godna podziwu była szeroka prezentacja rękodzielnictwa i kuchni regionalnej, która oparta była na tradycyjnych recepturach warmińsko-mazurskich oraz kurpiowskich.
Podobnie jak w ubiegłym roku, podczas targów można było skorzystać z fachowego poradnictwa – swoje stoiska miały liczne instytucje i organizacje działające na rzecz rolnictwa oraz Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie.

Targi kierowane były do mieszkańców obszarów wiejskich oraz miast, dla których poza wystawą ogrodniczo-sadowniczą, zaprezentowane były pokazy artystyczne. W sobotę odbył się koncert zespołu The Wheeler’s Band, a w niedzielę zespołu Abba Family, dodatkowo zaprezentowała się Olsztyńska Szkoła Cheerleaders Soltare oraz grupa Capoeira. Bardzo ciekawy był również występ Studia Animacji Ruchowej „Rytm”, który zaprezentował różne style tańca.  
Zwiedzający podziwiali występy zespołów ludowych: „Kozłowianki” i „Rogóżanie” oraz orkiestr dętych: Młodzieżowej Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Lidzbarku oraz Parafialno–Gminnej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Grodziczno.   

Podczas konkursu dla wystawców wyłoniono „Najładniejsze Stoiska” oraz „Hit Targów”.
Laureatami zostali:
w konkursie na „Najładniejsze Stoisko”

I miejsce – Gospodarstwo Rolno-Ogrodniczego Dariusza Strońskiego
II miejsce – Gospodarstwo Szkółkarskie Roślin Ozdobnych –Piotr Drewek
III miejsce  - Firma „Drewnopol” Piotr Rećko

Komisja oceniająca przyznała tytuł „Hit Targów” dla:

Gospodarstwa Szkółkarskiego Jana Ciepłucha –  za bogatą kolekcję roślin wrzosowatych, szczególnie trudnych w rozmnażaniu, hodowli i pielęgnacji.

Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie dodatkowo wyróżniło stoiska zaprezentowane przez absolwentów Uniwersytetu. Dyplomem i książką wyróżniono:
- Jana Dziadkiewicza – właściciela Gospodarstwa Sadowniczo-Szkółkarskiego w Sętalu,
- Marcina Uliszewskiego – właściciela Gospodarstwa Ogrodniczego w Nikielkowie.

Na scenie nagrodzono laureatów konkursu fotograficznego „Rolnictwo to moja pasja”,
I miejsce w kategorii „Praca i odpoczynek rolników” zajęła Magdalena Us,
I miejsce w kategorii „Zwierzęta gospodarskie” zajęła Agnieszka Klimowicz,
I miejsce w kategorii „Zagroda wiejska” zajął Paweł Wagner.

W konkursie dla Kół Gospodarstw Wiejskich „Najładniejszy Stół”"
I miejsce Koło Gospodyn Wiejskich Sarnowo,
II miejsce Koło Gospodyń Wiejskich Piecki,
III miejsce Koło Gospodyń Wiejskich Lipniki.

Laureatom wszystkich konkursów serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim wystawcom i zwiedzającym III Wiosenne Targi Ogrodnicze „Pamiętajcie o ogrodach” i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach.

Komisarz Targów
Sylwia Kulik