wmodr.pl

Oficjalna premiera platformy doradczej eDWIN już za nami !!!

Oficjalna premiera platformy doradczej eDWIN już za nami !!!

Platforma eDWIN oficjalnie zaprezentowana przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

W sobotę, 11 czerwca, wystartowały Krajowe Dni Pola Poświętne 2022, które organizuje Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego. To właśnie na tej imprezie, w niedzielę, miała miejsce oficjalna premiera platformy doradczej eDWIN z udziałem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka. 

Platforma eDWIN była jednym z tematów, który został podjęty podczas panelu dyskusyjnego, w którym uczestniczyli dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu Jacek Sommerfeld, zastępca dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradzwa Rolniczego w Minikowie Ryszard Zarudzki oraz dyrektor Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu Sławomir Piotrowski.

Mam nadzieję, że platforma eDWIN przyczyni się do cyfryzacji oraz unowocześnienia polskiego rolnictwa, zaś sami rolnicy szybko przekonają się do jej możliwości oraz zalet i będą z niej chętnie korzystali - mówił Jacek Sommerfeld.

I dodawał: - Warto także podkreślić, że platforma doradcza eDWIN jest projektem ogólnopolskim. Chociaż Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego był pomysłodawcą utworzenia platformy eDWIN, to nie udałoby się tego osiągnąć, gdyby nie współpraca wszystkich 19 partnerów. W pracach uczestniczyły wszystkie wojewódzkie ośrodki doradztwa rolniczego, Centrum Doradztwa Rolniczego, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe oraz Instytut Ochrony Roślin. Utworzenie platformy eDWIN jest sukcesem wszystkich Partnerów.

Natomiast po oficjalnej uroczystości otwarcia Krajowych Dni Pola, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk oficjalnie uruchomił aplikację eDWIN oraz odwiedził stoisko platformy eDWIN.

Całkowita wartość projektu wynosi 20 920 583,10 zł, w tym ze środków europejskich pochodzi 17 689 792,53 zł, resztę stanowią środki z budżetu państwa.


Rejestracja na platformę eDWIN możliwa jest na stronie internetowej  www.wg.edwin.pcss.pl

Mapa stacji meteo eDWIN www.edwin.gov.pl/dane-agrometeorologiczne

Szczegółowa relacja z premiery platformy eDWIN dostępna jest na stronie internetowej www.edwin.gov.pl/aktualnosci

Źródło: Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu
Opracowanie: Marcin Cyrankowski