wmodr.pl

WMODR >> Informacje branżowe >> Produkcja roślinna >> Produkcja ogrodnicza >>

Bezpłatne aplikacje dla producentów owoców

Bezpłatne aplikacje dla producentów owoców
DLA PRODUCENTÓW OWOCÓW - bezpłatne aplikacje umożliwiające łatwiejszą, bezpieczniejszą pracę, chroniące środowisko i zdrowie ludzi. Ich duża zaleta to łatwość użycia, dostępność w każdej chwili na telefonie komórkowym lub tablecie, a także bezpłatne pobranie i użytkowanie.
 

Komunikaty sadownicze to wygodna aplikacja, która informuje sadownika natychmiast, jak zostanie opublikowany nowy komunikat skierowany do producentów owoców. Komunikaty udostępniane w tej aplikacji pochodzą z różnych źródeł: m.in. od doradców sadowniczych, firm chemicznych i nawozowych. Dotyczą aktualnych zaleceń związanych z ochroną roślin czy nawożeniem, a także informują o sprawach ważnych dla sadowników.  Użytkownik nie musi szukać informacji na różnych stronach internetowych.
W aplikacji znajdzie je od razu, wszystkie w jednym miejscu.
Aplikacja do pobrania w App Store lub Google Play.

Program ochrony sadów to aplikacja, która jest „ściągawką” z listą fungicydów i zoocydów zarejestrowanych do ochrony roślin sadowniczych (aktualnie jabłoni). Po uruchomieniu aplikacji, należy wybrać gatunek uprawny oraz fazę rozwojową drzewa, a następnie chorobę lub szkodnika, które chcemy zwalczyć. Wyświetli się alfabetyczny spis zarejestrowanych ś.o.r. wraz z dawkami oraz informacjami dodatkowymi.
Aplikacja do pobrania w App Store lub Google Play.

Mieszanie środków ochrony to aplikacja, która podpowiada, czy wybrane dwa preparaty można ze sobą mieszać, czy też mieszanie jest niewskazane. Aplikacja jest elektroniczną wersją tabeli mieszania, znajdującej się w programie ochrony roślin sadowniczych. Aplikacja do pobrania w App Store lub Google Play

Kalkulator „Ile pszczół – podpowiada ile kokonów murarki ogrodowej oraz ile uli z trzmielami lub pszczołami potrzeba do zapylenia Twojego sadu lub plantacji. W aplikacji użytkownik wybiera gatunek rośliny (agrest, borówka, brzoskwinia, czereśnia, grusza, jabłoń, malina, morela, porzeczka czarna, porzeczka czerwona, śliwa, truskawka, wiśnia), a następnie gatunek zapylacza, który  chce wykorzystać do zapylenia upraw (pszczoła miodna, trzmiel ziemny, murarka ogrodowa). Po wpisaniu powierzchni swojej plantacji lub sadu (np. 1,5 ha, 20 ha itp.) otrzymuje informację ile kokonów lub uli powinien ustawić w swoim sadzie. Aplikacja do pobrania w App Store lub Google Play.

Opracownie na podstawie informacji Plantpress