WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

VI edycja targów Hubertus Arena połączona z Kiermaszem Ogrodniczym – Zielona Arena - 12-13 października 2019

Data utworzenia: 21-08-2019

VI edycja targów Hubertus Arena połączona z Kiermaszem Ogrodniczym – Zielona Arena - 12-13 października 2019

Czas na naturę – to motyw przewodni VI edycji targów Hubertus Arena, które odbędą się 12 i 13 października w Expo Mazury w Ostródzie. W tym roku wydarzenie dedykowane branży łowieckiej, myśliwskiej oraz leśnej, jak również szeroko pojętemu outdoorowi  i  survivalowi rozszerza się o Krajową Wystawę Psów Myśliwskich i strefę wędkarską.


Hubertus Arena to wspaniała okazją  do rozpropagowania  bogatej, polskiej tradycji myśliwskiej na terenie północnej Polski, jednym z najciekawszych  i  najatrakcyjniejszych terenów łowieckich w Europie. Wśród wystawców zobaczyć będzie można miedzy innymi dystrybutorów i producentów optyki, amunicji, broni, odzieży i obuwia dla myśliwych. Nie zabraknie też czegoś dla fanatyków wędkarstwa oraz osób zainteresowanych szeroko pojętym outdoorem. W trakcie wydarzenia odwiedzający będą mogli wysłuchać paneli dyskusyjnych, spotkać się z przedstawicielami poszczególnych gałęzi handlu oraz ekspertami i specjalistami w dziedzinie rynku myśliwskiego.


Czas na naukę

Ważnym punktem targów będzie ścieżka edukacyjna przygotowana we współpracy z Lasami Państwowymi oraz Polskim Związkiem Łowieckim. Podczas nauki wśród drzew, dzieci i młodzież nauczą się, jak funkcjonuje las, poznają jego mieszkańców, oraz sposoby, w jakie możemy chronić naszą przyrodę. Co roku ścieżkę edukacyjną odwiedza blisko 3000 dzieci ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z rejonu Polski północno-wschodniej, które to uczestniczą w specjalnie przygotowanych na targi zajęciach edukacyjno-interaktywnych.


Hubertus Arena pełna atrakcji

W tym roku Hubertus Arena wchodzi szerzej w tematykę kynologiczną. Dużą atrakcją dla odwiedzających wydarzenie będzie zapewne zorganizowana przez Związek Kynologiczny w Polsce Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich, która odbędzie się pierwszego dnia wydarzenia (12 października).

Zarówno dla myśliwych, jak i w szczególności dla osób nie zaznajomionych z tradycjami łowieckimi przygotowaliśmy szereg pokazów przybliżających różne elementy i pasje łączące ludzi lasu. Łucznicy z  Warmińskiej Grupy Łuczniczej wdrożą nas w arkana klasycznego łucznictwa, Shooting Adventure wspólnie z WKS 10 zaprezentuje odwiedzającym wystawę broni kolekcjonerskiej, a dzięki Mariuszowi Kowalke będziemy mogli poznać bliżej sokoły i inne ptaki myśliwskie. Ciekawostką mogą być dla wielu pokazy wabienia zwierzyny zorganizowane przez Gunbroker.pl. Za oprawę muzyczną zgodnie z tradycjami łowieckimi odpowiadać będzie zespół muzyki myśliwskiej Forest Brass

Przez cały weekend targowy będą otwarte dla zwiedzających strzelnice, na których chętni będą mogli zaznajomić się z różnymi rodzajami broni oraz zasadami posługiwania się bronią palną.


Smak lasu na Hubertus Arenie

W trakcie targów zostanie również zaprezentowana szeroka oferta kulinarna producentów dziczyzny oraz domorosłych mistrzów kuchni. Gwiazdą kulinarną będzie uczestnik 6 edycji Hell’s Kitchen i właściciel Soul Food Bistro - Jakub Wolski, który to poprowadzi na wydarzeniu pokaz gotowania na żywo.

Imprezie towarzyszyć będzie strefa regionalnej żywności i innych produktów regionalnych, gdzie można będzie spróbować pyszności z Warmii i Mazur i dokonać zakupów przydatnych na długie jesienne wieczory.


Jak co roku wydarzeniem towarzyszącym będzie Kiermasz Ogrodniczy – Zielona Arena. Więcej informacji na  www.zielonaarena.pl i https://www.facebook.com/ZielonaArenaKiermaszOgrodniczy/

Więcej o targach Hubertus na www.hubertusarena.pl oraz na https://www.facebook.com/hubertusarena/.

Bilety do zakupu na www.expobilety.pl

Zapraszamy w dniach 12-13 października 2019 do Expo Mazury!


Wydarzenie odbywa się pod patronatem Ministerstwa Środowiska, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Polskiego Związku Łowieckiego oraz Lasów Polskich.

Opracowanie: Aneta Długokęcka