wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

IV Warmińsko-Mazurskie Dni Pola 2024 – 01.07.2024 jesteśmy w powiecie olsztyńskim

Data utworzenia: 01-07-2024 ; Data wydarzenia: 01-07-2024

IV Warmińsko-Mazurskie Dni Pola 2024 – 01.07.2024 jesteśmy w powiecie olsztyńskim

W powiecie olsztyńskim IV Warmińsko-Mazurskie Dni Pola rozpoczęliśmy od wizyty na polu gdzie uczestnicy mogli się zapoznać z wynikami prowadzonych doświadczeń na poletkach demonstracyjnych a także z zastosowaną technologią oraz programem ochrony jęczmienia jarego i pszenicy ozimej.

Na zdrowotność jęczmienia, zarówno formy ozimej, jak i jarej, największy wpływ mają wybór materiału kwalifikowanego oraz stosowanie zaprawiania nasion. Priorytetowym działaniem jest zakup kwalifikowanego materiału siewnego, ponieważ istnieje wiele patogenów, które mogą przenosić się z nasionami. Warto również zastosować zaprawianie nasion, najlepiej przy użyciu wieloskładnikowej zaprawy, która działa skutecznie na różnorodne organizmy i w różny sposób eliminuje niepożądane patogeny - podkreśla dr hab. inż. Marta Damszel, prof UWM. 


Jutro widzimy się w powiecie elbląskim! Warsztat polowy demonstracji przeprowadzi dr hab. inż. Marta Damszel, prof. UWM a w części teoretycznej o skuteczności zabiegów insektycydowych w pszenicy ozimej i rzepaku ozimym będzie mówić prof. dr hab. inż. Bożena Kordan. 

Szczegółowy program znajduje się TUTAJ

Serdecznie zapraszamy!

Opracowanie: Sylwia Walesieniuk