wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

IV Warmińsko-Mazurskie Dni Pola 2024 – 25.06.2024 jesteśmy w powiecie gołdapskim

Data utworzenia: 25-06-2024 ; Data wydarzenia: 25-06-2024

IV Warmińsko-Mazurskie Dni Pola 2024 – 25.06.2024 jesteśmy w powiecie gołdapskim

W powiecie gołdapskim IV Warmińsko-Mazurskie Dni Pola rozpoczęliśmy od wizyty na polu gdzie uczestnicy mogli się zapoznać z wynikami prowadzonych doświadczeń na poletkach demonstracyjnych a także z zastosowaną technologią oraz programem rzepaku ozimego i jęczmienia jarego.  

Podczas wizyty na polu z uprawą rzepaku w systemie strip-till dr hab. Paweł Bereś, prof. IOR-PIB zaobserwował niewielkie skupiska mszyc, które w obecnej fazie rozwoju rośliny nie zagrażają plantacji i nie maja wpływu na plon.

W części teoretycznej mgr inż. Artur Szatkowski zabrał głos w temacie doboru odmian zbóż. Przedstawił krótko zasady pracy hodowlanej nowych odmian, nowe kierunki i trendy w uprawie. Podkreślił również istotność właściwego doboru odmian do warunków lokalnych – nowe odmiany powinny osiągać wyższe plony niż starsze odmiany. 


Jutro jesteśmy w powiecie oleckim! Warsztat polowy demonstracji przeprowadzi dr hab. Paweł Bereś, prof. IOR-PIB a w części teoretycznej o opłacalności produkcji roślinnej – gdzie szukać oszczędności będzie mówiła prof. dr hab. inż. Renata Marks-Bielska.   

Szczegółowy program znajduje się TUTAJ

Do zobaczenia!

Opracowanie: Sylwia Walesieniuk