wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

Termin na składanie wniosków wydłużony do 1 lipca 2024 r.

Data utworzenia: 13-05-2024

W związku z postulatami środowisk rolniczych minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski wydłużył termin składania wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027. Wnioski można składać do 1 lipca br.

Termin składania zmian do wniosków również został wydłużony - do 16 lipca br. Zmiana terminów dotyczy płatności bezpośrednich, przejściowego wsparcia krajowego oraz działań obszarowych w ramach II filaru WPR.

Wniosek o przyznanie płatności może być także złożony później w terminie 25 dni kalendarzowych po 1 lipca, tj. do 26 lipca 2024 r.

W przypadku opóźnienia będzie jednak stosowane zmniejszenie płatności w wysokości 1 proc. należnej kwoty płatności za każdy dzień roboczy.

 

Terminy te nie dotyczą wniosków o przyznanie nowych form płatności bezpośrednich tj.: Płatności dla małych gospodarstw oraz Płatności w ramach ekoschematu „Grunty wyłączone z produkcji”.

W tym zakresie będą przygotowane odrębne przepisy, zgodnie z którymi do 31 sierpnia 2024 r. możliwe będzie:

  • wnioskowanie o płatność dla małych gospodarstw oraz zmiana wniosku, która będzie polegała na zawnioskowaniu o płatność w ramach nowego ekoschematu.

 

Rolnicy, którzy będą chcieli otrzymać płatność dla małych gospodarstw oraz płatność w ramach nowego ekoschematu, muszą najpierw złożyć standardowy wniosek w podstawowym terminie – na obecnie obowiązujących zasadach. 

Źródło: www.gov.pl
Opracowanie: Barbara Mieczkowska