wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

Kampania informacyjno-edukacyjna „Odpoczywaj na wsi” w 2024 oraz 2025 roku

Data utworzenia: 09-05-2024

Kampania informacyjno-edukacyjna  „Odpoczywaj na wsi” w 2024 oraz 2025 roku

Oferta wypoczynku na wsi obejmuje nie tylko noclegi, smaczną kuchnię czy możliwość uczestniczenia w codziennym życiu rolnika, ale również daje możliwość realizacji pasji np. jeździectwo, wędkarstwo, grzybobranie, aktywny wypoczynek itp.

W celu popularyzacji wypoczynku na wsi Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi realizuje kolejną edycję Kampanii „Odpoczywaj na wsi”.  Kampania obejmie promocję podczas m.in. Pikniku nad Odrą w Szczecinie, Dożynek Jasnogórskich w Częstochowie, Smaki Regionów w Poznaniu, Międzynarodowe Targi Turystyczne ITTF Warsaw w Warszawie oraz Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego we Wrocławiu.

Na stoiskach wystawienniczych prezentowana jest szeroka oferta gospodarstw agroturystycznych, zagród edukacyjnych, a także innych form wypoczynku na obszarach wiejskich.  Odwiedzający stoisko mogą aktywnie uczestniczyć w różnego rodzaju konkursach, zabawach oraz warsztatach edukacyjnych i rękodzielniczych.

Merytoryczną obsługę stoisk wystawienniczych w ramach projektu „Odpoczywaj na wsi” w 2024 roku zapewnia konsorcjum w składzie: Polska Federacja Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Kraina Lessowych Wąwozów”.

Wszystkie informacje dotyczące Kampanii „Odpoczywaj na wsi” dostępne są na stronie www.odpoczywajnawsi.pl

Źródło: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Opracowanie: Marta Dudek