wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

XIV Wiosenne Targi Ogrodnicze w Olsztynie 20-21 kwietnia 2024 r.

Data utworzenia: 18-04-2024 ; Data wydarzenia: 20-04-2024

XIV Wiosenne Targi Ogrodnicze w Olsztynie 20-21 kwietnia 2024 r.

XIV Wiosenne Targi Ogrodnicze w Olsztynie - nie przegap okazji!

Już w dniach 20-21 kwietnia 2024 roku odbędą się XIV Wiosenne Targi Ogrodnicze w Olsztynie! To wyjątkowe wydarzenie, które przyciąga miłośników ogrodnictwa i natury z całego regionu. Na terenie Ośrodka Doradztwa Rolniczego przy ulicy Jagiellońskiej 91 czekać będzie na Was mnóstwo atrakcji!

Ponad 200 stoisk wystawowych oferujących szeroki wybór roślin, kwiatów, drzew i krzewów, a także sprzętu ogrodniczego, dekoracji ogrodowych i rękodzieła. To idealna okazja, aby zaopatrzyć się w niezbędne wyposażenie do swojego ogrodu i balkonu, a także odkryć nowe, niepowtarzalne gatunki roślin.

Pokazy zwierząt to prawdziwa gratka dla miłośników fauny. Będziecie mogli podziwiać m.in. majestatyczne konie, urocze króliki i owce różnych ras hodowane w okolicach Olsztyna. To atrakcja nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych!

Regionalne przysmaki kusić będą Was swoim aromatem i smakiem. Na licznych stoiskach gastronomicznych spróbujecie tradycyjnych potraw i wyrobów regionalnych. Nie zabraknie również słodkich przekąsek, takich jak lody czy wata cukrowa.

Wioska dziecięca zapewni najmłodszym mnóstwo zabawy. Dmuchańce, gry i konkursy sprawią, że czas na Targach minie im błyskawicznie.

Instytucje rolnicze i szkoły branżowe zaprezentują swoją ofertę edukacyjną. To doskonała okazja, aby zapoznać się z możliwościami kształcenia w zawodach związanych z rolnictwem i ogrodnictwem.

Koncerty i występy artystyczne umilą czas spędzony na Targach. Na scenie zaprezentują się lokalne zespoły muzyczne i taneczne.

Sektor krzewów to prawdziwa gratka dla miłośników roślin. Blisko 50 stoisk oferujących szeroki wybór sadzonek, drzewek i kwiatów. Znajdziecie tu zarówno popularne gatunki, jak i rzadkie odmiany, które z pewnością wzbogacą Wasze ogrody.

Charytatywny akcent - podczas Targów będzie można przekazać symboliczne wsparcie na pomoc dla Jacka Harbaczonka w walce z nowotworem. Można będzie również wesprzeć Stowarzyszenie Nawzajem działające na rzecz bezdomnych zwierząt.

Impreza niebiletowana! Wstęp na targi jest bezpłatny.

Nie przegap tej okazji! XIV Wiosenne Targi Ogrodnicze w Olsztynie to idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu z całą rodziną. Czekają na Was liczne atrakcje, pyszne jedzenie i piękne rośliny. Do zobaczenia!

Dodatkowe informacje:

  • Data: 20-21 kwietnia 2024
  • Miejsce: Ośrodek Doradztwa Rolniczego, ul. Jagiellońska 91, Olsztyn
  • Godziny otwarcia: 9:00-17:00
  • Wstęp wolny
  • Parking: bezpłatny, 4 ha
  • Dojazd: liniami autobusowymi (przedłużone kursy podczas Targów)

Zapraszamy!

 

u Program Targów.pdf (634.89 KB, PDF)
Źródło: własne
Opracowanie: Radosław Skudlarz