wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

Zagroda Edukacyjna "Farma Odkrywców - Survival na wsi" - gratulujemy!

Data utworzenia: 11-04-2024 ; Data wydarzenia: 11-04-2024

Zagroda Edukacyjna "Farma Odkrywców - Survival na wsi"  - gratulujemy!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Zagroda Edukacyjna „Farma Odkrywców – Survival na wsi” została przyjęta do Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych jako dziewiętnasta Zagroda w naszym województwie. Zagroda powstała w gospodarstwie Pani Katarzyny Pałyski w Konitach, pow.lidzbarski.

„Zagroda Edukacyjna” to zastrzeżony znak towarowy dla gospodarstw łączących działalność rolniczą z profesjonalnymi usługami edukacyjnymi. Prawo do posługiwania się nazwą „Zagroda Edukacyjna” mają wyłącznie sprawdzone i rekomendowane przez system doradztwa rolniczego obiekty, zlokalizowane na obszarach wiejskich i prowadzące zajęcia dydaktyczne oparte o własne zasoby rolnicze. Rekomendowane zagrody tworzą Ogólnopolską Sieć Zagród Edukacyjnych prowadzoną przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie.

„Farma Odkrywców – Survival na wsi” to miejsce, gdzie dzieci „na nowo” odkrywają wieś. Uczestnicy zajęć, podczas zabawy polegającej na szukaniu skarbów, doświadczają pracy rolnika i jego codziennego życia w prawdziwym gospodarstwie rolnym. Spotykają się z kurami, krowami, kozami. Dzieci karmią zwierzęta, chodzą po błocie, wspinają się na pryzmy z sianokiszonką, buszują w zbożu i kukurydzy. Podczas zabawy w naturalny sposób uczą się samodzielności i współpracy. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami żyjącymi w gospodarstwie uczy dzieci empatii i odpowiedzialności. Pobyt na pastwisku i polu pozwala na spróbowanie ziół, obserwacje faz wzrostu uprawianych zbóż i innych płodów rolnych.

Warsztaty w gospodarstwie każdorazowo kończą się ogniskiem oraz zabawą w ogrodzie. Programy edukacyjne dostosowywane są do pór roku i okoliczności (np. zbliżających się świąt).

Szczegółowy opis działalności Zagrody Edukacyjnej „Farma Odkrywców – Survival na wsi”, odnaleźć można pod linkiem:

https://zagrodaedukacyjna.pl/zag_edu_farm/farma-odkrywcow-survival-na-wsi/

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia „Farmy Odkrywców – Survival na wsi”.

 

Wszystkich zainteresowanych prowadzeniem zagrody edukacyjnej w gospodarstwie rolnym zapraszamy do kontaktu:

Marta Dudek - specjalista Sekcji Wiejskiego Gospodarstwa Domowego i Agroturystyki 

tel. 665 892 846, e-mail: m.dudek@w-modr.pl

 

Opracowanie: Marta Dudek