wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

Nieoprocentowane pożyczki dla producentów trzody chlewnej z obszarów ASF - wznowienie naboru wniosków

Data utworzenia: 19-02-2024

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wznowiła nieoprocentowane pożyczki na spłatę zobowiązań cywilnoprawnych dla producentów trzody chlewnej (NP2), którzy utrzymywali świnie na obszarach występowania afrykańskiego pomoru świń.

Wnioski w trybie ciągłym przyjmują biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wsparcie ma charakter pomocy de minimis w rolnictwie.

Pożyczka dla hodowców trzody chlewnej z obszarów ASF jest nieoprocentowana, a ARiMR nie pobiera prowizji za jej przyznanie. Priorytetowo będą traktowane pozytywnie zweryfikowane wnioski, które złożono w IV kwartale 2023 r. Wypłata środków nastąpi w terminie do 30 dni od udzielenia wsparcia. Maksymalny okres spłaty pożyczki to 10 lat, a jej kwota uzależniona jest od liczby świń utrzymywanych w stadzie w 2020 r. i może wynieść od 50 tys. zł na gospodarstwo (w przypadku do 50 świń) do 1 mln zł (gdy zwierząt jest ponad 1 tys.).

Pomoc zostanie udzielona na podstawie umowy pożyczki, która będzie zawierana w formie pisemnej.

Szczegółowe informacje na temat zasad i sposobu przyznawania pożyczki oraz wnioski znajdują sie na stronie ARIMR - kliknij TUTAJ

Źródło: ARiMR
Opracowanie: Rodian Pawłowski