wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

Witamy Zagrodę Edukacyjną "Alpakarnia Zielony Lasek" w Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych!

Data utworzenia: 09-01-2024

Witamy Zagrodę Edukacyjną "Alpakarnia Zielony Lasek" w Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych!

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Zagroda Edukacyjna „Alpakarnia Zielony Lasek” została przyjęta do Ogólnopolskiej Sieci Zagród Edukacyjnych jako już osiemnasta Zagroda w naszym województwie.

„Zagroda Edukacyjna” to zastrzeżony znak towarowy dla gospodarstw łączących działalność rolniczą z profesjonalnymi usługami edukacyjnymi. Prawo do posługiwania się nazwą „Zagroda Edukacyjna” mają wyłącznie sprawdzone i rekomendowane przez system doradztwa rolniczego obiekty, zlokalizowane na obszarach wiejskich i prowadzące zajęcia dydaktyczne oparte o własne zasoby rolnicze. Rekomendowane zagrody tworzą Ogólnopolską Sieć Zagród Edukacyjnych prowadzoną przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie.

Alpakarnia Zielony Lasek położona jest w cichej, malowniczej wsi Romankowo w gminie Sępopol. W Alpakarni mieszka 12 alpak, kuce: Daisy oraz Donald oraz dwa psy: Bary oraz Drago. Największą atrakcją gospodarstwa są alpaki – niezwykle łagodne zwierzęta, których towarzystwo pozytywnie wpływa na samopoczucie, zarówno u dorosłych jak i u dzieci. Dotykanie alpak oraz bliski kontakt z nimi powodują wydzielanie się endorfin, czyli hormonu szczęścia. Podczas spotkań z alpakami możliwe jest ich głaskanie, karmienie oraz spacer na kantarku na terenie gospodarstwa.

Gospodarze Alpakarni Pan Grzegorz Kaczmarczyk wraz z córką Panią Jolanta Kaczmarczyk-Lasek zapraszają do odwiedzenia Zagrody i wzięcia udziału w warsztatach, w trakcie których z pasją dzielą się ciekawymi informacjami o alpakach i kucach oraz sposobach przetwarzania i wykorzystania wełny z alpak.

Spotkania prowadzone są dla dzieci i dorosłych, osób z niepełnosprawnością oraz osób starszych zarówno dla małych jak i dużych grup, a każdy Gość na koniec wizyty otrzymuje Certyfikat Przyjaciela Alpak oraz Kucy.

Szczegółowy opis działalności Zagrody Edukacyjnej „Alpakarnia Zielony Lasek” odnaleźć można pod linkiem:

 https://zagrodaedukacyjna.pl/zag_edu_farm/alpakarnia-zielony-lasek/

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia Alpakarni Zielony Lasek smiley

Opracowanie: Marta Dudek