wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

Podsumowanie spotkania wigilijnego

Data utworzenia: 22-12-2023 ; Data wydarzenia: 21-12-2023

Podsumowanie spotkania wigilijnego

W dniu wczorajszym, tj. 21 grudnia 2023 r. w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie odbyło się spotkanie wigilijne. Wydarzenie odbyło się z udziałem kadry pracowniczej Ośrodka, przedstawicieli Rady Społecznej Doradztwa Rolniczego działającej przy Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie, zaproszonych Gości oraz br. Cordiana Szwarca – franciszkanina z Parafii Chrystusa Króla w Olsztynie.

Uroczystość rozpoczął Damian Godziński – Dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie, który słowami skierowanymi do zgromadzonych osób podkreślił uroczysty i podniosły charakter spotkania. Po otwarciu spotkania, zgromadzeni podzielili się opłatkiem, składając sobie serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne.

Wydarzeniu towarzyszył „Konkurs na regionalną potrawę wigilijną”, który przyczynił się do upowszechnienia wiedzy o regionalnych tradycjach i potrawach wigilijnych, a także aktywizacji i integracji lokalnych społeczności. W konkursie udział wzięły Koła Gospodyń Wiejskich z terenu województwa warmińsko-mazurskiego zrzeszone w Warmińsko-Mazurskim Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych.

Wyniki konkursu:

I miejsce i nagroda finansowa o wartości 1 200 zł - Koło Gospodyń Wiejskich Ząbrowo (powiat iławski) za struclę makową

II miejsce i nagroda finansowa o wartości 1 000 zł - Koło Gospodyń Wiejskich w Kozłowie (powiat mrągowski) za migdałowiec świąteczny

III miejsce i nagroda finansowa o wartości 800 zł - Koło Gospodyń Wiejskich w Podleśnej (powiat olsztyński) za świąteczny migdałowiec

Nagroda finansowa za udział w konkursie w wysokości 650 zł:

Koło Gospodyń Wiejskich w Bartołtach Wielkich (powiat olsztyński) za miodownik warmiński

Koło Gospodyń Wiejskich „Jesionowianki” (powiat olsztyński) za czekoladową pokusę

Koło Gospodyń Wiejskich w Giętkich (powiat piski) za sernik

Klimatyczną oprawę artystyczną towarzyszącą wydarzeniu zapewniła Diakonia Ewangelizacyjna Wspólnoty „Powiedz Bogu Tak” przy Parafii Chrystusa Króla w Olsztynie.

Źródło: WMODR
Opracowanie: Marta Bieciuk