wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

Podsumowanie konkursu AGROLIGA 2023 w województwie warmińsko-mazurskim

Data utworzenia: 27-09-2023 ; Data wydarzenia: 21-09-2023

Podsumowanie konkursu AGROLIGA 2023 w województwie warmińsko-mazurskim

Gospodarstwo Państwa Katarzyny i Daniela Malickich z miejscowości Komalwy  powiecie olsztyńskim oraz Tymbark – MWS Sp.z o.o. Oddział w Olsztynku w powiecie olsztyńskim to zwycięscy tegorocznej edycji prestiżowego konkursu AgroLiga w województwie warmińsko-mazurskim.

Eliminacje konkursu AgroLiga 2023 rozstrzygane są na dwóch szczeblach – wojewódzkim i krajowym. Wojewódzki etap konkursu organizowany był przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie w ramach operacji „Konkurs Argoliga 2022/23 – etap wojewódzki III Edycja”, w której liderem jest Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie we współpracy z Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Warszawie, Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Olsztynie, Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, w partnerstwie z Lubelską Izbą Rolniczą oraz ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Brama na Podlasie”, natomiast etap krajowy przez Redakcję Audycji Programu 1 TVP i Stowarzyszenie AgroBiznesKlub pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Prezesów: TVP S.A., ARiMR, KOWR i KRUS.

Tegoroczne podsumowanie wojewódzkiego etapu konkursu AgroLiga odbyło się 21 września w hotelu Zalesie Mazury Active & Spa. Gościem honorowym wydarzenia był Robert Telus, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Cieszę się, że dziś w tak kameralnym, prawie rodzinnym gronie możemy spotkać i poznać bliżej tych najlepszych pod względem uzyskiwanych plonów, wydajności i produkcji zwierzęcej, przestrzegania zasad bezpieczeństwa pracy.  

 Podczas uroczystego finału organizowanego przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie zaprezentowano laureatów tegorocznego konkursu Agroliga 2023 ukazując najlepsze wzorce, dobre praktyki oraz innowacyjne rozwiązania laureatów. Przy wyborze Mistrza i Wicemistrza Wojewódzkiego w obu kategoriach komisja powołana przez Dyrektora Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie Pana Damiana Godzińskiego brała również pod uwagę: bezpieczeństwo pracy oraz estetykę obejścia i otoczenia gospodarstwa lub firmy.

Na podstawie przeprowadzonych wizytacji w gospodarstwach i firmach oraz dostępnej dokumentacji i rozeznania komisja konkursowa „AgroLiga 2023” podjęła decyzję o przyznaniu następujących miejsc:

Kategoria ROLNIK

Mistrz – Katarzyna i Daniel Maliccy, Komalwy, powiat olsztyński

V-ce Mistrz - Krystyna i Rafał Waruszewscy, Brzozie Lubawskie, powiat nowomiejski

Laureaci konkursu AgroLigi 2023

Józef Wysocki, Pawłocin, powiat piski

Agnieszka Tołłoczko-Wróbel, Szkotowo, powiat nidzicki

Sebastian Barankiewicz, Gronówko, powiat braniewski

Łukasz Pergoł, Burkat, powiat działdowski

Kamil Chodakowski, Pistki, powiat ełcki

Kategoria FIRMA

Mistrz - Tymbark – MWS Sp.z o.o. Oddział w Olsztynku, powiat olsztyński

V-ce Mistrz  - Zakład Metalowy ,,Agromasz” Janusz Gruszczewski, Mrągowo, powiat mrągowski

Laureat konkursu

Rolibud - Kamil Gdowik, Lemany, powiat szczycieński

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie składa gratulacje i wyrazy uznania dla laureatów oraz mistrzów i wicemistrzów konkursu Agroliga z województwa warmińsko-mazurskiego oraz życzy dalszych sukcesów, satysfakcji oraz mobilizacji do dalszej pracy.

Mistrzowie warmińsko-mazurskiej edycji konkursu Agroliga w kategorii Rolnik i Firma zmierzą się ze zwycięzcami z innych województw na szczeblu krajowym. Wyniki poznamy w przyszłym roku. Wszystkim życzymy powodzenia i cierpliwości w oczekiwaniu na zwycięzcę krajowego.

Konkurs AgroLiga 2022/23 – etap wojewódzki III Edycja, finansowany jest z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Za treść merytoryczną odpowiada Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Odwiedź portal KSOW – http://ksow.pl

Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

 

Kliknij i - Poznaj Najlepszych z Najlepszych !

 

                                                                                                 

Opracowanie: Agnieszka Wiśniewska