wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

Bitwa Regionów - eliminacje powiatowe w Tolkmicku i Bisztynku

Data utworzenia: 28-06-2023 ; Data wydarzenia: 01-07-2023

Bitwa Regionów - eliminacje powiatowe w Tolkmicku i Bisztynku

W najbliższą sobotę, tj. 1 lipca w Tolkmicku (powiat elbląski) i Bisztynku (powiat bartoszycki) podczas Pikniku z „Produktem Polskim” odbędą się eliminacje powiatowe do VIII edycji konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich pn. „Bitwa Regionów”. Podczas Pikniku Koła Gospodyń Wiejskich staną w szranki o tytuł najlepszej potrawy regionalnej w Tolkmicku – z terenu powiatu elbląskiego i braniewskiego, natomiast w Bisztynku – z terenu powiatu bartoszyckiego i lidzbarskiego.

Celem konkursu Bitwa Regionów jest między innymi promowanie regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych. Ważnym aspektem jest także promowanie i wspieranie Kół Gospodyń Wiejskich, w szczególności w zakresie aktywizacji wspólnot i społeczności lokalnych na obszarach wiejskich.

Harmonogram wydarzeń oraz ranking Kół Gospodyń Wiejskich można śledzić na stronie konkursu.

Współorganizatorami konkursu są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy współpracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Źródło: KOWR OT Olsztyn
Opracowanie: Marta Bieciuk