wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

Wicemistrzowie krajowi Agroligi 2022 z Warmii i Mazur !!!

Data utworzenia: 27-06-2023

Wicemistrzowie krajowi Agroligi 2022 z Warmii i Mazur !!!

22 czerwca 2023 r. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu AgroLiga 2022. Na Gali przyznane zostały nagrody AgroLigi – konkursu, w którym wyróżniani są najlepsi rolnicy oraz firmy z sektora rolnego w Polsce.

W uroczystości uczestniczyli prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Gratulacje przekazywali miedzy innymi: Przewodniczący Rady ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP Jan Krzysztof Ardanowski, Prezes ARiMR Halina Szymańska.

Po raz pierwszy AgroLiga została zorganizowana 30 lat temu. Od tego czasu w konkursie wzięło udział 8 tys. rolników i firm związanych z branżą rolną, a polskie rolnictwo przeszło prawdziwą rewolucję na wielu płaszczyznach.

Te trzydzieści lat to ogromna zmiana, jakiej doświadczyło polskie państwo, społeczeństwo, nasz biznes, ale przede wszystkim, jakiej doświadczyło polskie rolnictwo i polska wieś. Chcę podkreślić Państwa przemożny wkład w tę zmianę. Na polskiej wsi jest ona gigantyczna, wręcz trudna do opisania – powiedział prezydent.– Dla mnie jesteście Państwoprzede wszystkim wzorem do naśladowania. Cieszę się, że dzisiejsze spotkaniestanowi okazję do zaprezentowaniatak wielu sukcesów. Przyczyniły się do nich wasze umiejetności, praca,w włożone w nią serce.

Andrzej Duda gratulował Krajowym Mistrzom i Wicemistrzom podczas uroczystości Finałowej GALI  AGROLIGA 2022 - konkursu, który promuje najlepszych rolników i przedsiębiorców rolnych, którzy wyróżniają się na tle konkurencji, pracując nad wyjątkową jakością swych usług i produktów zapewniając nam, konsumentom bezpieczeństwo żywnościowe.

Jesteśmy niezmiernie dumni z faktu, iż w tym roku dwóch kandydatów zgłoszonych przez nasz Ośrodek zostało Wicemistrzami Krajowymi 

W kategori ROLNICY

Wicemistrzowie Krajowi - Marzena i Jacek Szulwic; Groszki, powiat działdowski, woj. warmińsko–mazurskie.

W kategori FIRMA

Wicemistrzowie Krajowi - Piekarnia Cukiernia Marek Szabelski, Piecki, powiat mrągowski, woj. warmińsko-mazurskie.

Państwo Szulwic razem z synem i córką, wspólnie prowadzą 72 hektarowe gospodarstwo w pięknie położonej miejscowości Groszki w powiecie działdowskim. Głównym kierunkiem produkcji jest chów i hodowla bydła mlecznego rasy zachowawczej polska czarno-biała z nastawieniem na produkcję mleka wysokiej jakości oraz odchów cieląt. Całość produkcji roślinnej, na którą składa się uprawa kukurydzy zbóż paszowych oraz traw przeznaczona jest na pokrycie potrzeb żywieniowych zwierząt utrzymywanych w gospodarstwie. Obecnie w gospodarstwie utrzymywanych jest ok. 100 krów, przy wydajności jednej sztuki ponad 7 tys. litrów mleka na rok.

Piekarnia-Cukiernia Marek Szabelski rozpoczęła działalność w 1987 roku w Pieckach, specjalizując się w produkcji lodów. Po uruchomieniu piekarni w 1996 roku nastąpił dynamiczny rozwój firmy, obecnie zakład produkuje towary o tonażu 3 tys. ton na które składają się wyroby piekarnicze i cukiernicze. Asortyment zakładu obejmuje produkcję pieczywa, ciast, ciastek a także tortów oraz wyrobów cukierniczych: pralin, czekolad. Firma wyróżnia się nowoczesną linią technologiczną oraz innowacyjnym systemem zarządzania przedsiębiorstwem. Głównym rynkiem zbytu jest województwo warmińsko-mazurskie. Obecnie zakład obsługuje 200 odbiorców, posiada 38 sklepów firmowych oraz eksportuje swoje wyroby do Belgii. Dewiza firmy jest promowanie tego co zdrowe, regionalne i ekologiczne dlatego jednym z sztandarowych produktów jest biochleb z sokiem jabłkowym. Właściciel firmy Pan Marek Szabelski podkreśla że w swoim rzemiośle stara się być dobrym fachowcem aby oferowane produkty stale cieszyły się dobrym zainteresowaniem i dobrą renomą.

Serdecznie gratulujemy życząc dalszych sukcesów.

Opracowanie: Agnieszka Wiśniewska