wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

W minioną niedzielę, 25 czerwca 2023 roku odbyła się IX edycja Oleckiego Święta Mleka i Miodu

Data utworzenia: 26-06-2023 ; Data wydarzenia: 25-06-2023

W minioną niedzielę, 25 czerwca 2023 roku odbyła się IX edycja Oleckiego Święta Mleka i Miodu

Święto Mleka i Miodu w Olecku to już cykliczna impreza gromadząca producentów najlepszych produktów mleczarskich w regionie, na czele z Okręgową Spółdzielnią Mleczarską w Olecku oraz lokalnych pszczelarzy prezentujących bogaty wybór tegorocznych miodów i wyrobów pszczelarskich.

Piknik był jednocześnie miejscem rywalizacji Kół Gospodyń Wiejskich o miano „Najlepszego sernika”. Głosami publiczności zwyciężyło, zajmując tym samym  - I miejsce Koło Gospodyń Wiejskich „Babczanki” z Babek Oleckich.

Święto uświetniły występy lokalnych zespołów, m.in. Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą Weroniki Kordowskiej, Oleckiego Echa, Sedranianek oraz gości z Kozłowej Rudy. Nie zabrakło stoisk z jadłem swojskim oferowanym przez koła gospodyń wiejskich i sołectwa gminy Olecko. Mieszkańcy miasta oraz liczni turyści mieli możliwość zakupu wyrobów regionalnych oraz rękodzieła ludowego okolicznych twórców. Sporym zainteresowaniem cieszyły się zorganizowane w tym dniu konkursy, w tym dojenie na czas, z wykorzystaniem fantomu krowy. Najlepszy w dojeniu krowy okazał się Dawid Cichos ze Stradun.

Wśród firm i organizacji działających w obszarze rolnictwa również Olecki Oddział Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie zaznaczył swoją obecność. Przygotował stoisko informacyjno-doradcze, promując produkty tradycyjne i regionalne własnymi publikacjami, udzielając doradztwa i reklamując szeroki wachlarz usług oferowanych przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie.

Opracowanie: Dorota Michniewicz