wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

Bitwa Regionów - kolejne eliminacje powiatowe w naszym regionie

Data utworzenia: 20-06-2023 ; Data wydarzenia: 24-06-2023

Bitwa Regionów - kolejne eliminacje powiatowe w naszym regionie

W najbliższy weekend zapraszamy na cztery Pikniki z „Produktem Polskim”, podczas których odbędą się eliminacje powiatowe do VIII edycji konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich pn. „Bitwa Regionów”. Podczas Pikniku Koła Gospodyń Wiejskich staną w szranki o tytuł najlepszej potrawy regionalnej, tj. w sobotę 24 czerwca w Dobrym Mieście – z terenu powiatu olsztyńskiego i nidzickiego oraz w Czernikach k. Kętrzyna – z terenu powiatu giżyckiego i kętrzyńskiego, natomiast w niedzielę 25 czerwca w Kurzętniku – z terenu powiatu nowomiejskiego oraz w Piszu – z terenu powiatu piskiego.

Celem konkursu Bitwa Regionów jest między innymi promowanie regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych. Ważnym aspektem jest także promowanie i wspieranie Kół Gospodyń Wiejskich, w szczególności w zakresie aktywizacji wspólnot i społeczności lokalnych na obszarach wiejskich.

Harmonogram wydarzeń oraz ranking Kół Gospodyń Wiejskich można śledzić na stronie konkursu

Współorganizatorami konkursu są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy współpracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Źródło: KOWR OT Olsztyn
Opracowanie: Marta Bieciuk