wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

Bitwa Regionów - eliminacje powiatowe w Gołdapi i Suszu

Data utworzenia: 12-06-2023 ; Data wydarzenia: 17-06-2023

Bitwa Regionów  - eliminacje powiatowe w Gołdapi i Suszu

W najbliższą sobotę i niedzielę, tj. 17 czerwca w Gołdapi (powiat gołdapski) i 18 czerwca w Suszu (powiat iławski) podczas Pikniku z „Produktem Polskim” odbędą się eliminacje powiatowe do VIII edycji konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich pn. „Bitwa Regionów”. Podczas Pikniku Koła Gospodyń Wiejskich staną w szranki o tytuł najlepszej potrawy regionalnej w Gołdapi – z terenu powiatu węgorzewskiego i gołdapskiego, natomiast w Suszu – z terenu powiatu iławskiego.

Celem konkursu Bitwa Regionów jest między innymi promowanie regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych. Ważnym aspektem jest także promowanie i wspieranie Kół Gospodyń Wiejskich, w szczególności w zakresie aktywizacji wspólnot i społeczności lokalnych na obszarach wiejskich.

Harmonogram wydarzeń oraz ranking Kół Gospodyń Wiejskich można śledzić na stronie konkursu

Współorganizatorami konkursu są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy współpracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Źródło: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT Olsztyn
Opracowanie: Marta Bieciuk