wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

III Warmińsko-Mazurskie Dni Pola 2023

Data utworzenia: 07-06-2023 ; Data wydarzenia: 12-06-2023

III Warmińsko-Mazurskie Dni Pola 2023

Co stanowi o wyjątkowości Warmińsko-Mazurskich Dni Pola ?

To, że POLE staje się miejscem, gdzie potrzeba spotyka się z rozwiązaniem!

Jest to możliwe dzięki ścisłej współpracy przedstawicieli świata nauki, doradztwa rolniczego i rolników w formule praktycznych demonstracji w gospodarstwach rolnych.

12 czerwca rozpoczyna się III już edycja WMDP. Udział w niej wezmą naukowy z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. dr hab. inż. Krzysztof Jankowski, dr hab. Stanisław Bielski i mgr inż. Artur Szatkowski z Katedry Agrotechnologii i Agrobiznesu, prof. dr hab. inż. Marek Marks z Katedry Agroekosystemów i Ogrodnictwa, prof. dr hab. inż. Bożena Kordan i prof. dr hab. Marta Damszel z Katedry Entomologii, Fitopatologii i Diagnostyki Molekularnej oraz z dziedziny nauk ekonomicznych prof. dr hab. inż. Renata Marks-Bielska i dr hab. inż. Mariola Grzybowska-Brzezińska, prof. UWM.

Podczas spotkań będzie możliwość konsultacji oraz wysłuchania ciekawych nowinek technologicznych ekspertów dziedzin rolniczych z Instytutu Ochrony Roślin w Poznaniu, który reprezentować będzie prof. dr hab. inż. Paweł Bereś, z Instytutu Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach prof. dr. hab. inż. Jerzy Grabiński i dr hab. Janusz Smagacz oraz z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu dr hab. inż. Tomasz Piechota. 

Patronat Honorowy: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Telus, Wiceminister Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka, Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki.

Patronat medialny: TVP3 Olsztyn, Radio Olsztyn, Gazeta Olsztyńska, Rolnicze ABC.

Partner generalny – Krajowa Grupa Spożywcza

Partner branżowy - Wipasz S.A.

OBEJRZYJ ZAPOWIEDŹ!

Opracowanie: Paulina Karaszkiewicz