wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

"Rozmawiamy o rolnictwie" odc. 105 - III Warmińsko - Mazurskie Dni Pola 2023

Data utworzenia: 02-06-2023 ; Data wydarzenia: 12-06-2023

"Rozmawiamy o rolnictwie" odc. 105 - III Warmińsko - Mazurskie Dni Pola 2023

Przed nami już trzecia edycja WMDP !

W dniach 12 czerwca-06 lipca br. spotkamy się z Państwem w 19-stu powiatach na poletkach demonstracyjnych.

We współpracy z właścicielami gospodarstw, naukowcami, przedstawicielami firm produkujących dla rolnictwa, przedstawicielami samorządu terytorialnego oraz innych instytucji i organizacji, których zakres działania obejmuje problematykę rolnictwa i wsi, w ramach powiatu, przeprowadzone zostaną praktyczne sesje na poletkach uprawowych. Będziemy chcieli pokazać i promować, m.in. bioróżnorodność roślin uprawnych oraz odmiany o podwyższonej tolerancji na suszę i inne niekorzystne zjawiska atmosferyczne.

Celem III Warmińsko-Mazurskich Dni Pola jest umożliwienie rolnikom porównania w warunkach lokalnych, czyli zbliżonych do występujących w ich gospodarstwach, potencjału odmian roślin uprawnych, systemów ochrony roślin i nawożenia. Dedykowana problemom wiedza umożliwi rolnikom precyzyjne skalibrowanie swych planów i strategii wysiewu, pielęgnowania swych plonów, co wzmocnili efektywność ich produkcji, a poprzez to również podniesie konkurencyjność na rynku.

Wydarzenie jest imprezą towarzyszącą IV Krajowym Dniom Pola 2023 w Sielinku, odbywającym się pod hasłem „#RolnictwoInnowacyjne”.

Do zobaczenia na polu!

OBEJRZYJ!

Opracowanie: Paulina Karaszkiewicz