wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

XIII Wiosenne Targi Ogrodnicze, 22-23 kwietnia 2023 roku

Data utworzenia: 20-04-2023 ; Data wydarzenia: 22-04-2023

Wiosenne Targi Ogrodnicze „Pamiętajcie o ogrodach”, organizowane przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie, odbędą się 22-23 kwietnia br. na terenie siedziby Ośrodka przy ul. Jagiellońskiej 91 w Olsztynie.

Targi promują trendy w branży sadownictwa i ogrodnictwa od 2009 roku. To atrakcyjna prezentacja tej gałęzi rolnictwa oraz okazja do aktywizacji i integracji społecznej, jak również kultywowanie tradycji regionu, lokalnych wytwórców rękodzieła i kulinarnych specjałów promując ideę „Od pola do stołu”.

Bogaty program wystawienniczo-animacyjny przyciąga na Jagiellońską 91 całe rodziny. Mieszkańcy miasta i terenów wiejskich mają okazję brać udział w licznych warsztatach i podnosić swe kompetencje w tematyce sadownictwa, czy ogrodnictwa. Prelekcje naszych ekspertów przyczyniających się do wzrostu świadomości i zdobycia wiedzy z zakresu prac ogrodowych, aranżacji przestrzeni i prawidłowej pielęgnacji sadów i ogrodów.

Imprezy towarzyszące oraz występy licznych zespołów artystycznych na scenie koncertowej, pokazy koni ras zimnokrwistych, królików, kóz i owiec mają stanowić dodatkową atrakcję promującą rodzinny charakter wydarzenia, a urokliwe sąsiedztwo zielonych terenów w otoczeniu lasu sprzyja plenerowemu klimatowi wydarzenia.

W tym roku dodatkową atrakcję zapewnią „Winni Smaku”!! Pełnoletni goście targów będą mieli okazję wejść w buty kipera i smakować aromatycznych odmian polskich win. TAK – polskich! A to za sprawą winiarzy, którzy przyjadą na nasze targi z całego kraju.

Opracowanie: DROW