WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

Ogólnopolski konkurs kulinarny "Bitwa Regionów"

Data utworzenia: 22-03-2019 ; Data wydarzenia: 22-03-2019

Ogólnopolski konkurs kulinarny "Bitwa Regionów"

Do 31 marca br. Koła Gospodyń Wiejskich mogą zgłaszać swój udział do ogólnopolskiego konkursu kulinarnego "Bitwa Regionów". Celem konkursu jest promowanie regionalnych potraw przygotowanych z polskich produktów. Organizatorem wydarzenia jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zadaniem reprezentacji Koła Gospodyń Wiejskich jest przygotowanie regionalnej potrawy, w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty. Konkurs jest przeprowadzany w trzech etapach. Pierwszy to weryfikacja zgłoszeń w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa. Drugi – przygotowanie potrawy przez zakwalifikowane zespoły podczas kulinarnego wydarzenia w każdym z województw. Zespół, który otrzyma największą liczbę punktów, przechodzi do finału. Najlepsze drużyny z całego kraju spotkają się we wrześniu br. podczas Targów „Smaki Regionów” w Poznaniu.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszenia są dostępne na stronie www.bitwaregionow.pl. Zgłoszenie uczestnictwa do dnia 31 marca br.

 

Źródło: KOWR
Opracowanie: Marta Bieciuk