wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

„Bitwa Regionów” - VIII edycja ogólnopolskiego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich

Data utworzenia: 10-03-2023

„Bitwa Regionów” - VIII edycja ogólnopolskiego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich

Można już zgłaszać się do VIII edycji Konkursu Kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich Bitwa Regionów.

Konkurs skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń skupiających osoby z terenów wiejskich, których celem działania jest m.in. promocja i pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych, działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, rozwój kultury ludowej, upowszechnianie i rozwój form współdziałania, gospodarowania i racjonalnych metod prowadzenia gospodarstw domowych. Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru, chęci promocji polskiej żywności oraz szerzenia patriotyzmu konsumenckiego. Celem Konkursu jest m.in. promowanie regionalnych potraw, a także bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych oraz wspieranie kół gospodyń wiejskich, w szczególności w zakresie aktywizacji wspólnot i społeczności lokalnych na obszarach wiejskich.

Konkurs będzie przebiegać w trzech etapach:

Etap I – wszystkie KGW, które prawidłowo prześlą zgłoszenie online, wezmą udział w powiatowych Piknikach z PRODUKTEM POLSKIM.
Etap II – najwyżej ocenione zespoły podczas każdego wydarzenia powiatowego, zostaną zakwalifikowane do udziału w Finale wojewódzkim.
Etap III – 16 KGW, po 1 z każdego województwa, które zdobędą 1. miejsce w II etapie konkursu, zakwalifikują się do finału ogólnopolskiego.


W trakcie wszystkich etapów KGW zaprezentują zgłoszone potrawy regionalne, a jurorzy będą je oceniać według kryteriów wskazanych w Regulaminie.

Formularz zgłoszeniowy oraz Regulamin znajdują się na stronie www.bitwaregionow.pl.   Zgłoszenia Kół Gospodyń Wiejskich - do 31 marca 2023 r.

 

Źródło: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
Opracowanie: Monika Hodór