wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

Trzech laureatów ogólnopolskiego konkursu „Rolnik – Farmer Roku” z województwa warmińsko–mazurskiego

Data utworzenia: 13-02-2023

Trzech laureatów ogólnopolskiego konkursu „Rolnik – Farmer Roku” z województwa warmińsko–mazurskiego

10 lutego odbyła się Gala Finałowa XXIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Rolnik Farmer Roku, podczas której nagrody z rąk wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka odebrali farmerzy z naszego województwa!

Państwo, którzy dzisiaj te wyróżnienia otrzymają niech czują się przedstawicielami całej grupy rolników, którzy mimo trudności, mimo niepokojów, mimo zawirowań zapewniają Polsce bezpieczeństwo żywnościowe. I to jest myślę największe poczucie dobrze spełnionej misji, dobrze spełnionej roli, że to swoim rodakom zapewniamy żywność – stwierdził wicepremier zwracając się do laureatów podczas piątkowe gali.

Przedstawiamy naszych laureatów:

I miejsceAgata i Krzysztof Niebrzydowscy, kategoria: gospodarstwo ekologiczne – produkcja zwierzęca (zgłoszenie przez WMODR)

I miejsce - Jolanta Tulisow, kategoria: produkcja zwierzęca – konie (zgłoszenie przez KOWR OT Olsztyn)

Nagroda Specjalna Rektora Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich dla Jolanty i Grzegorza Romanowskich (zgłoszenie przez WMODR)

Finalistom zostały wręczone statuetki „Złotego Jabłka” oraz pamiątkowe grawertony. Konkurs od lat objęty jest patronatem: Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz JM Rektora Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Jesteście najlepszą inspiracją dla branży, dając przykład dla kolejnych pokoleń, jak efektywnie zarządzać gospodarstwem, z dbałością o środowisko naturalne, dobrostan zwierząt jednocześnie działając na rzecz lokalnej społeczności, kreując pozytywny wizerunek polskiej wsi i rolnictwa.

Opracowanie: Paulina Karaszkiewicz