wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

Bitwa Regionów - eliminacje powiatowe w Reszlu i Wiśniowie Ełckim

Data utworzenia: 01-08-2022

W najbliższą sobotę i niedzielę, tj. 6 sierpnia w Wiśniowie Ełckim (powiat ełcki) i 7 sierpnia w Reszlu (powiat kętrzyński) podczas Pikniku z „Produktem Polskim” odbędą się eliminacje powiatowe do VII edycji konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich pn. „Bitwa Regionów”. Podczas Pikniku Koła Gospodyń Wiejskich staną w szranki o tytuł najlepszej potrawy regionalnej terenu powiatów ełckiego i kętrzyńskiego.

Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru oraz chęci promocji polskiej żywności i szerzenia patriotyzmu konsumenckiego.

Bitwa Regionów to nie tylko rywalizacja, to również wspracie rolników i promocja lokalnych produktów. Jednym z celów konkursu jest promocja i wsparcie kół gospodyń wiejskich, w szczególności w zakresie aktywizacji wspólnot i społeczności lokalnych na obszarach wiejskich.

Potrawy oceniane przez Komisję Konkursową z największą liczbą punktów zostaną zakwalifikowane do półfinału konkursu (maksymalnie 10 zespołów).

Harmonogram wydarzeń oraz ranking Kół Gospodyń Wiejskich można śledzić na stronie konkursu.

Organizatorami konkursu są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Instytucje współpracujące: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Źródło: KOWR OT Olsztyn
Opracowanie: Monika Hodór