WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

WEBINARIUM "Aktualne problemy w produkcji ziemniaka – bioasekuracja fitosanitarna"

Data utworzenia: 26-05-2020 ; Data wydarzenia: 03-06-2020

WEBINARIUM  "Aktualne problemy w produkcji ziemniaka – bioasekuracja fitosanitarna"

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie zaprasza na webinarium pod tytułem ,, Aktualne problemy w produkcji ziemniaka – bioasekuracja fitosanitarna’’, które odbędzie się 3 czerwca 2020 r. godz. 10:00.


W 2019 roku w województwie  warmińsko - mazurskim według danych IERiGŻ-PIB powierzchnia uprawy ziemniaka w gospodarstwach rolnych wyniosła 16,5 tyś. ha co stanowi 2,6% pow. zasiewów. Średni plon w województwie to 28 t/ha i jest to jeden z najwyższych w kraju w tym sezonie. Plon różnicowały lokalne opady deszczu, które wystąpiły  w naszym regionie dając nam potencjał do produkcji ziemniaka.

Czy poprzez profesjonalizację technologii produkcji można odnieść sukces? Program dla Polskiego ziemniaka – czy działa i pomaga plantatorom? Bardzo ważną rolę w uprawie ziemniaków na cele spożywcze odgrywa dobór odpowiedniej odmiany - czy mamy dobre krajowe odmiany? Jak produkować zdrowego sadzeniaka? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą nasi prelegenci, przedstawiciele nauki oraz specjaliści branżowi.


Do udziału w webinarium zapraszamy przede wszystkim rolników, mieszkańców obszarów wiejskich, szkoły rolnicze, doradców rolniczych oraz wszystkich zainteresowanych rozwojem produkcji ziemniaka w naszym województwie.

Warunkiem udziału w internetowym seminarium jest rejestracja. W formularzu należy podać dokładny adres e-mail, gdyż na niego zostanie przesłany w dniu 02.06.2020 r. link dostępu do webinarium.

ZAREJESTRUJ SIĘ

 

Szczegółowych informacji udziela Agnieszka Wiśniewska, tel. 665 920 379; e-mail: a.wisniewska@w-modr.pl

Opracowanie: Agnieszka Wiśniewska