wmodr.pl

WMODR >> Informacje branżowe >> Gospodarstwo domowe >> Turystyka wiejska >>

Podsumowanie konkursu na "Najlepsze gospodarstwo agroturystyczne z tradycjami"

Podsumowanie konkursu na "Najlepsze gospodarstwo agroturystyczne z tradycjami"

Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie po raz drugi przeprowadził konkurs dla gospodarstw agroturystycznych. Jego rozstrzygniecie nastąpiło 27 czerwca br. w trakcie seminarium pn. „Dobre praktyki i trendy w funkcjonowaniu gospodarstw agroturystycznych”.

Celem konkursu na „Najlepsze gospodarstwo agroturystyczne z tradycjami” była promocja gospodarstw agroturystycznych województwa warmińsko-mazurskiego, kreowanie przyjaznego wizerunku wsi oraz popularyzacja walorów krajoznawczych, kulturowych i tradycji naszego regionu.

W konkursie wzięło w nim udział 17 uczestników - właścicieli gospodarstw agroturystycznych (do 5 pokoi) z województwa warmińsko - mazurskiego. Wszystkie gospodarstwa były na swój sposób wyjątkowe i wyróżniały się oryginalnym pomysłem na zagospodarowanie terenu oraz bogactwem atrakcji oferowanych turystom. Wybór laureatów konkursu był więc bardzo trudny.

Ostatecznie decyzją komisji konkursowej zwycięzcami  zostali:

I miejsce - gospodarstwo agroturystyczne „Zakątek Lipowy”, Stulichy (powiat węgorzewski)

II miejsce - gospodarstwo agroturystyczne „Gierszówka”, Woryty (powiat olsztyński)

III miejsce – Zagroda Edukacyjna „Warmińska Pszczoła”, Purda (powiat olsztyński)

Wyróżnienie – agroturystyka Chata Skrzata, Zełwągi (powiat mrągowski)

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Składamy również serdeczne podziękowania Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddziału Regionalnego w Olsztynie za ufundowanie nagrody za zajęcie III miejsca oraz zaangażowanie w prace komisji konkursowej.

 Laureatom serdecznie gratulujemy!

Opracowanie: Marta Dudek