wmodr.pl

WMODR >> Wydawnictwa >> Broszury i ulotki >> Ekonomika >>

Ekoschematy – praktyki do spełnienia

Ekoschematy – praktyki do spełnienia

W świecie rolnictwa, w dynamicznym krajobrazie globalnych wyzwań środowiskowych, Polska rysuje się jako prekursorski gracz w dążeniu do zrównoważonej i odpowiedzialnej produkcji rolnej. W tym kontekście narodził się program innowacyjny i pełen perspektyw – Ekoschematy. 

Ekoschematy – to nie tylko rozwiązanie, ale i wyraźny krok w kierunku harmonii między rolnictwem a środowiskiem. Przede wszystkim, program ekoschematów przekłada się na konkretną korzyść dla każdego uczestnika. To nie tylko „przestrzeganie zasad” – to strategia, która może odmienić całą działalność rolniczą. 

Finansowe wsparcie, poprawa bioróżnorodności, czy zrównoważony rozwój gospodarstwa – to tylko kilka spośród wielu zalet, jakie można osiągnąć, angażując się w ekoschematy.

Dlaczego ta broszura?
Jej celem jest ukazanie ekoschematów w kolorach praktyki. Broszura ta, to trasa po polach i łąkach, gdzie rolnicy wchodzą w nowy rozdział swojej historii. To przewodnik, który pozwala zrozumieć, dlaczego ekoschematy to nie tylko wymaganie, ale i szansa na transformację.

u Ekoschematy.pdf (3.02 MB, PDF)
Opracowanie: SW