Dnia 22.05 2026 roku maiłem przyjemność wraz z rolnikami z powiatu lidzbarskiego uczestniczyć w konferencji. Zakład Produkcyjno-Doświadczalny, Bałcyny Sp. z o.o. był miejscem wydarzenia poświęconego przyszłości uprawy owsa ozimego w regionie Warmii i Mazur. Podczas konferencji polowej zaprezentowano doświadczenia prowadzone przez Marka Reicha „Doktor od roślin”, których celem jest ocena potencjału produkcyjnego oraz praktycznych aspektów technologii uprawy owsa ozimego.
Spotkanie zgromadziło producentów rolnych, doradców oraz przedstawicieli branży rolno-spożywczej z całego województwa. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z przebiegiem doświadczeń polowych prowadzonych na poletkach demonstracyjnych w Bałcynach, obserwacji stanu plantacji oraz wymiany doświadczeń dotyczących agrotechniki i możliwości wykorzystania owsa ozimego w przetwórstwie.