Dnia 22 maja 2026 r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wyjeździe na szkolenie odnośnie uprawy owsa ozimego w miejscowości Bałcyny. Szkolenie było współorganizowane przez W-MODR, oraz Melvit S.A., jednego z największych przetwórców owsa w Polsce. Podczas części teoretycznej zapoznaliśmy się z technologią uprawy owsa ozimego, oraz z działalnością firmy Melvit S.A. wraz z ich ofertą skupu. Dalsza część polegała na prezentacji poletek doświadczalnych różnych odmian i technologi uprawy owsa ozimego. Wyniki doświadczeń zostaną przedstawione podczas Jesiennych Targów Rolniczych AGROWARMA, na które serdecznie zapraszamy. W wyjeździe autokarowym brali udział rolnicy z wielu powiatów, w tym znaczna część rolników z powiatu bartoszyckiego. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy na przyszłe wydarzenia organizowane przez nasz ODR.
Szkolenie terenowe "Owies ozimy jako alternatywa w nowoczesnym rolnictwie"
Data utworzenia: 26-05-2026 ; Data wydarzenia: 22-05-2026 ; Powiat: bartoszycki
Opracowanie: Szymon Krysiuk