wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Wieści z PZDR >>

Dożynki powiatowo - gminne w Barcianach

Data utworzenia: 22-09-2023 ; Powiat: kętrzyński

Od dawnych czasów dożynki były dla rolników ogromnym świętem. Był to sposób dzięki któremu mogli podziękować Bogu za zebrane plony, a przy okazji spotkać się z innymi mieszkańcami wsi oraz wspólnie świętować minione żniwa.
Aby podtrzymać tę coroczną tradycję tegoroczne Dożynki powiatowo - gminne odbyły się 16.09.2023 r. w Barcianach. Dożynkowe obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą. Następnie kolorowy korowód dożynkowy przeszedł ulicami Barcian aż do amfiteatru gdzie miał miejsce dalszy ciąg uroczystości. Prezentowały się tam piękne wieńce, wykonane z dużą dokładnością i dopracowaniem najmniejszych szczegółów. Można było również skorzystać z dań przygotowanych przez koła Gospodyń wiejskich oraz podziwiać pięknie przyozdobione przez nie stoiska.

Zespół doradców z Kętrzyna także uczestniczył ze swoim stoiskiem w tym święcie. Przy poczęstunku przygotowanym przez doradców rolnicy mogli z nimi porozmawiać, wymienić się doświadczeniami czy też zadać doradcom nurtujące ich pytania.

Drodzy rolnicy serdecznie Wam dziękujemy za trud waszej pracy i codzienny wysiłek jaki wkładacie w swój zawód, abyśmy my mogli codziennie cieszyć się chlebem na naszych stołach.

Opracowanie: Beata Mateusiak

Opracowanie: Beata Mateusiak