wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Wieści z PZDR >>

Bezpłatna pomoc doradców podczas kampanii składania wniosków o płatności za 2023 rok

Data utworzenia: 31-03-2023 ; Powiat: węgorzewski

W tym roku po raz pierwszy kampania przyjmowania wniosków przebiega wg nowych zasad, wynikających z Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027.
Rolnicy mają możliwość składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych w ramach II filara WPR za rok 2023.
Rolnikom udzielimy doradztwa dotyczącego wymogów, które należy spełnić, by płatności otrzymać. Doradzimy o jakie ekoschematy  można się ubiegać. Nieodpłatnie pomożemy także w wypełnieniu wniosku o przedmiotowe płatności .
Zapraszamy do naszego Biura powiatowego w Węgorzewie przy ul. Plac Wolności 1b i kontaktu z doradcami rolniczymi w dni robocze od godz. 7.00 do godz. 15.00.
 Dodatkowo nasi doradcy dyżurują w gminach:
Krzysztof Bartnik Miejsce: Urząd Gminy Budry, środa 
Kinga Latosińska Miejsce: Urząd Gminy Pozezdrze, czwartek
Justyna Nowak, Miejsce: ZD Węgorzewo, środa

Gdzie i jak złożyć wniosek?
Wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich i płatności obszarowych wraz z załącznikami przyjmowane są przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 15 marca do 15 maja 2023 roku.
Tradycyjnie dokumenty będzie można dostarczyć również po tym terminie, ale za każdy roboczy dzień opóźnienia płatność będzie pomniejszana o 1 procent.
Przypominamy, że wnioski o przyznanie dopłat można składać wyłącznie przez aplikację eWniosekPlus, dostępną na Platformie Usług Elektronicznych
Rolnicy nie zwlekajcie do 15 maja !  Umówcie się z nami już dziś!

 

Źródło: ZD Węgorzewo
Opracowanie: Edyta Truszczyńska