wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Wieści z PZDR >>

Bezpłatna pomoc doradców podczas kampanii składania wniosków o płatności za 2023 rok

Data utworzenia: 31-03-2023 ; Powiat: gołdapski

 

W tym roku po raz pierwszy kampania przyjmowania wniosków przebiega wg nowych zasad, wynikających z Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027.

Rolnicy mają możliwość składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych w ramach II filara WPR za rok 2023.

Rolnikom udzielimy doradztwa dotyczącego wymogów, które należy spełnić, by płatności otrzymać. Doradzimy o jakie ekoschematy  można się ubiegać. Nieodpłatnie pomożemy także w wypełnieniu wniosku o przedmiotowe płatności .

Zapraszamy do naszego Biura powiatowego w Gołdapi przy ul Wolności 20 i kontaktu z doradcami rolniczymi w dni robocze od godz. 7.00 do godz. 15.00.

 Dodatkowo nasi doradcy dyżurują w gminach:

  • Gołdap – Biuro ZD - poniedziałek, środa
  • Banie Mazurskie – Urząd Gminy Banie Mazurskie - środa
  • Dubeninki – Urząd Gminy Dubeninki - poniedziałek

Gdzie i jak złożyć wniosek?

Wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich i płatności obszarowych wraz z załącznikami przyjmowane są przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 15 marca do 15 maja 2023 roku.

Tradycyjnie dokumenty będzie można dostarczyć również po tym terminie, ale za każdy roboczy dzień opóźnienia płatność będzie pomniejszana o 1 procent.

Przypominamy, że wnioski o przyznanie dopłat można składać wyłącznie przez aplikację eWniosekPlus, dostępną na Platformie Usług Elektronicznych

Rolnicy nie zwlekajcie do 15 maja !  Umówcie się z nami już dziś!

Źródło: ZD Gołdap
Opracowanie: Edyta Truszczyńska