WMODR >> Aktualności >> Wieści z PZDR >>

Dożynki w powiecie ostródzkim

Data utworzenia: 23-09-2022 ; Powiat: ostródzki

Dożynki w powiecie ostródzkim

Koniec sierpnia i początek września przepełnione były ,,świętami” rolników , które wieńczyły ich ciężką pracę podczas żniw. Nasi doradcy spotkali się z rolnikami podczas dożynek gminnych w Miłomłynie, Morągu, Małdytach, Grunwaldzie, Łukcie, Ostródzie, Dąbrównie.                     

Największym wydarzeniem skupiającym wszystkie dotychczasowe ,,imprezy” były dożynki Powiatu Ostródzkiego, które odbyły się 04.09.2022 na placu przed Starostwem Powiatowym w Ostródzie.

Podczas wydarzenia zostały zaprezentowane wieńce dożynkowe, które wygrały w gminnych konkursach. Komisja  nie miała łatwego zadania gdyż wszystkie wieńce były zrobione z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, wszystkie prezentowały się bardzo dostojnie. Mając na uwadze powyższe komisja wybrała następująco:

I miejsce gmina Miłomłyn

II miejsce gmina Morąg

III miejsce gmina Małdyty

Tłumnie przybyli zwiedzający nie szczędzili zachwytów nad pysznymi, regionalnymi daniami z kół gospodyń wiejskich, które prześcigały się w doborze potraw jak również w ozdabianiu swoich stoisk.

Decyzją komisji konkursowej oceniającej stoiska KGW  na dożynkach powiatowych pierwsze trzy miejsca zajęły:

I KGW gmina Dąbrówno

II KGW gmina Łukta

III KGW gmina Morąg

Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród rolników.  Jest nam niezmiernie miło, iż mogliśmy uczestniczyć w tak ważnych wydarzeniach związanych z rolnictwem. Każda możliwość kiedy możemy spotkać się z naszymi rolnikami jest dla nas bardzo ważna i pokazuje nam jak bardzo jesteśmy potrzebni co napawa nas radością i jest siłą napędową do działania i dalszej pracy

 Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!

Opracowanie: Izabela Napiórkowska