WMODR >> Aktualności >> Wieści z PZDR >>

Olimpiada Wiedzy Rolniczej Ochrony Środowiska i BHP powiatu olsztyńskiego

Data utworzenia: 06-10-2020 ; Data wydarzenia: 25-09-2020 ; Powiat: olsztyński

W dniu 25.09.2020 r. w Warmińsko – Mazurskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie odbyły się eliminacje powiatowe „Olimpiady Wiedzy Rolniczej i BHP w Rolnictwie” powiatu olsztyńskiego. W olimpiadzie, której celem jest promowanie, wiedzy o rolnictwie wśród młodych rolników oraz zasad BHP w pracy w gospodarstwie rolnym, uczestniczyło 12 młodych rolników z terenu naszego powiatu. Zadaniem uczestników było udzielenie prawidłowych odpowiedzi na 25 pytań testowych jednokrotnego wyboru z różnych dziedzin wiedzy rolniczej, takich jak: technologia produkcji, ekonomika, zagadnienia PROW 2014 - 20 oraz Wspólna Polityka Rolna. Testy sprawdzała i oceniała Komisja w składzie: Przewodniczący - Marcin Gołębiewski (PZDR Olsztyn, gmina Olsztynek) oraz Członkowie: Kazimierz Perlik (PZDR Olsztyn, gmina Barczewo) Anna Głoskowska (PZDR Olsztyn, gmina Kolno) i Magdalena Okurowska (PZDR Olsztyn, gmina Dobre Miasto).
Do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 7 października w Olsztynie, zakwalifikowało się 3 rolników:
- I miejsce – Pan Malko Mateusz
-II miejsce - Pan Grabowski Łukasz
-III miejsce - Pan Malko Dawid
Laureaci oraz wszyscy uczestnicy olimpiady otrzymali wartościowe nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. W tym roku „Olimpiadę Wiedzy Rolniczej i BHP w Rolnictwie” powiatu olsztyńskiego wsparli: Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie, „Dobromiejskie Centrum Weterynaryjne” w Dobrym Mieście, „Ranczo w Dolinie” w Dobrym Mieście, Chemirol Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe w Mogilnie, Luvena S.A. z Lubonia oraz Gospodarstwo rolne Paweł Olszewski z Sadowa.
Dziękujemy serdecznie naszym wspaniałym Sponsorom! Zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy osiągnięcia jeszcze lepszych wyników na eliminacjach wojewódzkich. Wszystkich zaś chętnych młodych rolników zapraszamy już za rok na kolejne nasze powiatowe eliminacje „Olimpiady Wiedzy Rolniczej i BHP w Rolnictwie” z równie atrakcyjnymi nagrodami!

 

Opracowanie: Magdalena Okurowska (PZDR Olsztyn)