WMODR >> Aktualności >> Wieści z PZDR >>

III edycja wojewódzkiego konkursu MLEKO + OWOCE = SUPERMOCE

Data utworzenia: 23-01-2020 ; Powiat: ostródzki

Dnia 17.12.2019 r., w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Jana Pawła II w Miłakowie, odbyła się III wojewódzka impreza sportowo-edukacyjna „Mleko + Owoce = Supermoce”. Organizatorami tego wydarzenia był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Miłakowie oraz Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie.  W wydarzeniu wzięło udział 16 szkół podstawowych z całego województwa, które zmagały się w różnych konkurencjach. Między innymi było to: znajomość piramidy zdrowego żywienia, czy aktywność fizyczna. Wszystkie konkurencje związane były z aktywnym spędzaniem czasu oraz z rolą warzyw i owoców w żywieniu człowieka. W trakcie trwania zawodów uczestników poszczególnych konkurencji dopingowały grupy kibicujące. Rywalizacja była bardzo wyrównana, jednak po dogrywce, miejsca na podium zajęli przedstawiciele następujących szkół:

I m-ce Szkoła Podstawowa w Nowym Grodzicznie,

II m-ce Szkoła Podstawowa w Wydminach,

III m-ce Szkoła Podstawowa w Klebarku Wielkim.

Każdy uczestnik otrzymał upominek, a drużyna dyplom. Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody oraz medale. Nagrody wręczał Grzegorz Kierozalski, Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie.

Podczas imprezy swoje stoiska informacyjne zaprezentowały:

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie - Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Ostródzie

Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie

Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Olsztynie

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miłakowa Krzysztof Szulborski.

Opracowanie: Hanna Wolińska