wmodr.pl

WMODR >> Targi >> Ogłoszenia o targach >>

Czas rozkwitnąć!

Czas rozkwitnąć!

Wiosenne Targi Ogrodnictwa „Pamiętajcie o ogrodach”, organizowane przez Warmińsko- Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie, wracają 22-23 kwietnia na tereny leśne przy Jagiellońskiej 91 mają już swoją trzynastą odsłonę!

Targi promują trendy w branży sadownictwa i ogrodnictwa od 2009 roku. To atrakcyjna prezentacja tej gałęzi rolnictwa oraz okazja do aktywizacji i integracji społecznej, jak również kultywowanie tradycji regionu, lokalnych wytwórców rękodzieła i kulinarnych specjałów promując ideę „Od pola do stołu”.

Bogaty program wystawienniczo- animacyjny przyciąga na Jagiellońską 91 całe rodziny. Mieszkańcy miasta i terenów wiejskich mają okazję brać udział w licznych warsztatach i podnosić swe kompetencje w tematyce sadownictwa czy ogrodnictwa, Prelekcje naszych ekspertów przyczyniających się do wzrostu świadomości i zdobycia wiedzy z zakresu prac ogrodowych, aranżacji przestrzeni i prawidłowej pielęgnacji sadów i ogrodów w duchu ekologii!

Imprezy towarzyszące, oraz występy licznych zespołów artystycznych na scenie koncertowej, pokazy koni ras zimnokrwistych, królików, kóz i owiec mają stanowić dodatkową atrakcję promującą rodzinny charakter wydarzenia, a urokliwe sąsiedztwo zielonych terenów w otoczeniu lasu sprzyja plenerowemu klimatowi wydarzenia.

W tym roku dodatkowa atrakcję zapewnią „Winni Smaku”!!! Pełnoletni goście targów będą mieli okazję wejść w buty kipera i smakować aromatycznych odmian polskich win. TAK – polskich! A to za sprawą winiarzy, którzy przyjadą na nasze targi z całego kraju.

 

Patronat Honorowy – Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Warmińsko-Mazurskiego Artur Chojecki.

Patronat Medialny: TVP3 Olsztyn, Gazeta Olsztyńska, Polskie Radio Olsztyn

Opracowanie: Paulina Karaszkiewicz