wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

Warsztaty - Sieć Innowacji - gospodarstwa demonstracyjne

Data utworzenia: 14-11-2024 ; Data wydarzenia: 26-11-2024

Krajowe Sieci Obszarów Wiejskich Estonii, Finlandii, Litwy i Polski organizują kolejne warsztaty tematyczne z cyklu Sieć Innowacji (Network to Innovate) poświęcone tematowi gospodarstw demonstracyjnych (Demonstration farms).

Celem wydarzenia jest nawiązywanie kontaktów i wymiana wiedzy na temat projektów z krajów nordycko-bałtyckich oraz różnych źródeł/środków finansowania.

Termin warsztatów

Warsztaty odbędą się  26 listopada 2024 r. w formie online od godziny 9:30 (czasu polskiego).

Zgłoszenia

Zgłoszenia chęci uczestnictwa w warsztatach należy przekazać poprzez formularz online - KLIKNIJ TUTAJ

Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim.

Udział jest bezpłatny.

Program

1Gospodarstwo szkolne VET jako platforma badawczo-rozwojowa — Hanna-Mari Laitala, Kpedu, Finlandia

Kpedu zapewnia kształcenie i szkolenie zawodowe, a ich kampus w Kannus służy również jako platforma badawczo-rozwojowa dla projektów. Gospodarstwo było częścią projektu ProOpetustilat, który stworzył cyfrową bazę danych fińskich instytucji edukacyjnych, które posiadają platformy badawczo-rozwojowe związane z rolnictwem, ogrodnictwem i leśnictwem.

2. Transfer wiedzy – miejsce gospodarstw demonstracyjnych w Polsce — Rodian Pawłowski, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie, Polska

Rodian Pawłowski jest doradcą rolniczym i wykłada w szkole rolniczej.  Jest również warmińsko-mazurskim koordynatorem Krajowej Sieci Gospodarstw Demonstracyjnych, w skład której wchodzi 19 gospodarstw demonstracyjnych z tego województwa.

3. Projekt „Sustainable Silage” — Kristiina Märs, Estonian Chamber of Agriculture and Commerce

Projekt koncentruje się na zmniejszeniu wycieków z kiszonki w całym łańcuchu produkcyjnym. Obejmuje on 20-25 gospodarstw demonstracyjnych testujących różne praktyki i rozwiązania w zakresie produkcji kiszonki, zapewniając rolnikom szczegółowe informacje i praktyczne wskazówki dotyczące technologii, które pozytywnie wpływają na środowisko.


Źródło: KSOW +
Opracowanie: Rodian Pawłowski