wmodr.pl

WMODR >> Aktualności >> Informacje >>

Podsumowanie spotkania wigilijnego

Data utworzenia: 21-12-2022 ; Data wydarzenia: 20-12-2022

W dniu wczorajszym, tj. 20 grudnia 2022 r. w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie odbyło się spotkanie wigilijne. Wydarzenie odbyło się z udziałem kadry pracowniczej Ośrodka, przedstawicieli Rady Społecznej Doradztwa Rolniczego działającej przy Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie oraz br. Cordiana Szwarca – franciszkanina z Parafii Chrystusa Króla w Olsztynie.

Uroczystość rozpoczął Damian Godziński – Dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie, który słowami skierowanymi do zgromadzonych osób podkreślił uroczysty i podniosły charakter spotkania. Po otwarciu spotkania, zgromadzeni podzielili się opłatkiem, składając sobie serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne. Klimatyczną oprawę artystyczną towarzyszącą wydarzeniu zapewnił zespół „Mazurskie Babki” z powiatu mrągowskiego.

Wydarzeniu towarzyszył „Konkurs na najładniejsze stoisko wigilijne”, który przyczynił się do upowszechnienia wiedzy o regionalnych tradycjach bożonarodzeniowych oraz aktywizacji integracji lokalnych środowisk. Wśród przepięknych stoisk wigilijnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich działających na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, przyznano dwie nagrody:

I miejsce i nagroda finansowa o wartości 1 000 zł – Koło Gospodyń Wiejskich Ząbrowo (powiat iławski);

II miejsce i nagroda finansowa o wartości 800 zł – Koło Gospodyń Wiejskich „Drogosze” (powiat kętrzyński).

Źródło: WMODR
Opracowanie: Marta Bieciuk